Slayer sa príde rozlúčiť aj do Česka. Gary Holt však kapelu opúšťa počas turné

Fanúšikovia thrashmetalovej legendy SLAYER sa v prvý decembrový týždeň dozvedeli dve veľké správy. Jednou z nich je ohlásenie českej zastávky rozlúčkového turné kapely. Slayer sa postupne na Final World Tour lúči s celým svetom a rad príde aj na našich susedov a ich hlavné mesto.  

 

Slayer napadli svet prvýkrát v roku 1981 svojím jedinečným ťažkým, rýchlym a temným hybridom kovu a punku. Ten prídu predviesť do pražskej Tipsport Areny 25. júna 2019. Bude to jedna z posledných možností vidieť túto štvrtinu Veľkej štvorky naživo, keďže kapela začiatkom tohto roka oznámila, že sa po finálnom turné chystá ukončiť svoje takmer 40-ročné pôsobenie na scéne. Vstupenky budú v predaji od 5. decembra.

 

Druhá novinka z prostredia Slayer už nie je taká potešujúca. Gitarista Gary Holt oznámil, že musí kapelu opustiť v strede európskej časti turné, aby sa vrátil domov a bol pri svojom ťažko chorom otcovi. „Môj otec je veľmi blízko konca svojej cesty. Posledných niekoľko šou som hral s ťažkým srdcom. A s ťažkým srdcom musím oznámiť, že opúšťam európske turné Slayeru. Musím sa vrátiť domov pomôcť starať sa o môjho otca v jeho posledných chvíľach,“ vysvetlil Gary.

 

Na poste gitaristu Slayeru Garyho do konca európskeho turné nahradí Phil Demmel, ktorý len nedávno hral jeho posledné koncerty s Machine Head. Premiéru so Slayerom si odkrúti už 3. decembra v Dánsku a dokopy s nimi odohrá zatiaľ 4 vystúpenia.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *