Slayer na novom albume oživí Hannemana

Jeff Hanneman, gitarista thrashmetalovej kapely Slayer, zomrel v máji tohto roku na zlyhanie pečene. Od roku 2011 nehral na koncertoch a neangažoval sa v kapele kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu. No ani zákerná choroba, ktorá mu „zožierala“ kožu, mu „nezožrala“ múzu a chuť tvoriť nové veci.

Slayer plánuje použiť niečo z Hannemanovho materiálu na ich už jedenástom štúdiovom albume. „Zatiaľ som nemal tú česť prejsť jeho audio súbory, no je to niečo, čo plánujem urobiť. Dal dokopy niekoľko nápadov, ktoré nám v priebehu uplynulého roka prezentoval. Medzi nimi bol jeden kompletný song, ktorý sa mu podarilo rozposlať celej kapele, o ktorom som si myslel, že bol veľmi, veľmi dobrý a aj som mu to povedal,“ vyjadril sa líder kapely Tom Araya.

Album má vyjsť budúci rok. Už teraz má kapela napísané dva songy a tretí, kompletný, ktorý sa ale neobjavil na albume World Painted Blood z roku 2009.

„Nechcem použiť termín typický, ale je to Jeff – je jasné, kto dal song dokopy. Vytvoril určitý spôsob, ako dávať hudbu dohromady, je to Jeffov podpis. Je to nové, podľa mňa to neznie ako nič iné, čo sme urobili,“ dodáva spevák.

Okrem nového albumu chystajú Slayer aj americké turné, ktoré odštartuje 22. októbra. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *