Slávne osobnosti so šlabikárom v klipe Christmas

Ako asi naše hviezdy vyzerali na základnej škole? Skupine Christmas sa podarilo zozbierať fotky nie len od fanúšikov, ale aj známych muzikantov z The Paranoid, či Slobodnej Európy. Ako teda vyzeral napríklad 10-ročný Sveťo Korbeľ?

V nedeľu 10. augusta skupina Christmas po dvoch rokoch vydala nový videoklip k najnovšiemu singlu „Starý dobrý priateľu“, ktorý je duetom o spomienkach na detstvo. Napriek tragickej smrti jedného z nich má skladba silne pozitívny a dojemný náboj. Nakoniec, kto by si nerád zaspomínal na svoje prvé fajčenie, robenie zloby v susedstve či prvé pokusy o získanie pozornosti opačného pohlavia?

V spomínanom videoklipe, ktorý možno považovať za výnimočne viac kreatívny ako nákladný, vytvárajú na stene obidvaja speváci akési tablo z detských fotiek najbližších. Medzi nimi možno vidieť aj gitaristu Slobodnej Európy Svetozára Korbeľa či speváka Igora Belaja a gitaristu Romana Birkuša z The Paranoid. Okrem množstva fanúšikov práve oni kladne zareagovali na výzvy skupiny na ich FB stránkach www.facebook.com/Christmasrnr.

Autorom scenára je gitarista Rikki, režíroval ho Róbert Bošeľa z Môlča Records, a skladbu nahrával Peter Dobrík (Mukatádo) v štúdiu PJ SOUND.

Rockeri Christmas svojím entuziazmom, dravosťou a chytľavými melódiami žnú úspechy už 4 roky. Podarilo sa im nahrať debutový album s exkluzívnymi hosťami ako Pepa Vojtek (Kabát), Dušan Antalík (Team), Juraj Topor (Tublatanka), spomínaný Sveťo Korbeľ a Roman Birkuš. Krstným otcom albumu sa stal Maťo Ďurinda. Okrem toho skupina stihla vystupovať na hlavných pódiách najväčších slovenských festivalov ako Topfest, City Fest, a jej frontman Jacky sa prespieval až do finále prvej série Hlasu Československa.
 
Viac o kapele na ich oficiálnom webe http://www.bandchristmas.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *