Slánsky festival VALNÍK to odpáli už po šestnásty raz

Šestnásty ročník slánskeho rockového open air festivalu VALNÍK sa, ako obvykle, uskutoční posledný prázdninový víkend a prinesie zaujímavé mená.

Festival bude aj tento rok jednodňovou akciou a vystúpi na ňom 26 skupín + piatkový program v slánskom klube Bat Music Space. Dramaturgia celého festivalu vychádza tradične predovšetkým z punkrocku a jeho odnoží, ale zastúpené sú aj štýly ako ska, rock či hardcore.

V spomínanom klube Bat Music Space nás v piatok rozpáli česká punková legenda SPS, sekundovať jej bude ďalších deväť súborov, napríklad TRAKTOR, ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA a ďalej regionálne kapely ako DILEMMA IN CINEMA, RECKLESS, DERATIZÉŘI a ďalší.

Hlavnými hviezdami festivalu budú skupiny STO ZVÍŘAT a KRUCIPÜSK spolu s českou punkovou ikonou E!E, no potešíme aj fanúšikov kapiel TOTÁLNÍ NASAZENÍ, N.V.Ú., THE FIALKY, DUKLA VOZOVNA či KONFLIKT. Rockeri TLUSTÁ BERTA budú na festivale tiež a s nimi aj PROJEKT PARABELUM alebo THE SNUFF. Festival sa uzavrie akustickým setom brnenskej kapely ZADÁCI.

Vidíme sa 29. augusta v letnom kine v obci Slaný (okres Kladno). Vstupenky v predpredaji dostať za 300, – Kč, 390,- Kč budú stáť na mieste.

Viac info o festivale na www.valnik.cz.

Slánsky festival VALNÍK to odpáli už po šestnásty raz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *