Skupina Virgin Steele vydala naraz dva videoklipy

Ako možno viete, Virgin Steele nedávno vydali tri videoklipy z albumu VISIONS OF EDEN. Vtedy kapela informovala, že okrem týchto klipov mala pripravených aj niekoľko ďalších videí z rôznych iných albumov. Tento konkrétny klip KINGDOM OF THE FEARLESS vznikol spontánne nasledujúcim spôsobom:

„Pred niekoľkými dňami sme boli požiadaní, aby sme prispeli veľmi krátkym video pozdravom, ktorým sa prihovoríme návštevníkom festivalu Keep It True Festival. Prosbe sme vyhoveli a videopozdrav poslali do sveta 25. apríla. No a okamžite po jeho vydaní, kde som, mimochodom, použil časť skladby Kingdom Of the Fearless, mi napadlo… Čo to, do prdele, robím? Som v polovici cesty, prečo z toho neurobím kompletný videoklip?“ a tak je tu.

S párom živých záberov a niekoľkých fotografií vytvorili niečo, čo odráža energiu piesne a vyvoláva náladu, odkiaľ táto pieseň pochádza – z albumu The House Of Atreus, Act 1.

https://youtube.com/watch?v=q6apiLJhzSg

The House of Atreus, Act 1. a Act 2. pojednávajú o udalostiach bezprostredne nasledujúcich po vojne v Tróji a o tom, čo sa stalo po návrate bojovníkov domov. Toto dielo bolo prvým z troch metalových opier, ktoré kapela uviedla na trh, a podobne ako albumy Lilith Project / Visions Of Eden / Bacchanalia, bolo tiež predstavené na divadelnej scéne v špičkovej podobe.

Ak sme už spomenuli Visions Of Eden, ďalší videoklip, ktorý bol zverejnený, je k skladbe Bonedust. Napísaná je pre album tak, že sa v nej objavujú vokály, gitara, basa, klávesy a bicie. Verzia vo videu je iná. Je to živé orchestrálne predstavenie, ktoré sa objavilo na albume Ghost Harvest Vintage 1. Tento song je vlastne mostom medzi všetkými tromi klipmi z VISIONS.

https://youtube.com/watch?v=Q7V80df0sAQ

Zaujímasťou je, že táto verzia Bonedust bola reálne nahratá počas nahrávania albumu Gothic Voodoo Anthems, ale nakoniec skončila na Ghost Harvest (Vintage 1), pretože lepšie zapadla medzi skladby Psychic Slaughter a Hearts On Fire. Vďaka vokálom, klavíru, nejakým „zúrivým“ violončelám, klávesom a orchestrálnym perkusiám je z toho úplne iná skladba.

„Táto verzia sklabu odhaľuje viac v štýle Bluesy-Voodoovom ako gotickom, barbarsko-romantickom. Chceli sme, aby sa veci stiahli do ich základnej surovej podstaty a predstavili iný pohľad. Túto myšlienku sme preniesli ďalej a ďalej a pokračovali v práci s týmito konceptmi pre všetky skladby albumu Gothic Voodoo Anthems. Opäť boli všetky piesne nahraté naživo a potom sme sa vrátili a pridali sme trochu viac orchestrálnosti k niektorým z nich,“ hovoria predstavitelia kapely.

A to nie je koniec, videí bude ešte viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *