Six Feet Under sa po piatich rokoch vracajú na Slovensko

Najprv sme tu mali Cannibal Corpse a Napalm Death a už máme potvrdený aj exkluzívny koncert SIX FEET UNDER, ktorý sa uskutoční 29. mája v bratislavskom MMC. Pôvodne projekt ,,ex-Cannibala“ a vokalistu Chrisa Barnesa a ex-gitaristu Obiturary Allena Westa sa rýchlo vypracoval na jednu z najúspešnejších deathmetalových kapiel.

 

Dnes je v kapele z pôvodnej zostavy už len Chris Barnes, ktorý sám vyzerá, ako by práve vyliezol z hrobu. Jeho masochistický zjav dopĺňajú ultra dlhé dredy. Je hlasom kapely a aj po päťdesiatke svojím brutálnym growlom nakope zadky aj podstatne mladším vokalistom, do dôchodku sa rozhodne nechystá. Jeho banda je po roku 2011 priebežne omladzovaná, ale žiadnymi zelenáčmi. Posledným prírastkom je Jack Owen, ktorý si okrem mnohých iných kapiel zahral aj práve v Cannibal Corpse. Kapela má od roku 1993 na konte 16 štúdiových albumov a na turné sú momentálne s posledným s názvom Torment, ktorý im vyšiel vo februári minulého roku.

 

Predkapely im prídu robiť INFERNAL TENEBRA a MOROSE VITALITY. Infernal Tenebra sú metalová kapela z Chorvátska. Žánrovo sa pôvodne radili k black metalu, dnes už to je progresívny melodický death metal. Na konte majú štyri albumy. Posledný im vyšiel v roku 2016 s názvom As Nation Fall.

 

Morose Vitality sú služobne najmladšia formácia z tejto trojky. Vznikli v roku 2003 v americkej Severnej Karolíne. Na konte majú dve EP Black Dawn Of A Dead Planet z roku 2007 a Rotting Cross z roku 2013.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *