Signs Of Execution začínajú písať novú kapitolu

Skvelá estónska kapela SIGNS OF EXECUTION otvára úplne novú kapitolu vo svojej existencii. Predslov k nej sa začal písať v dobe, keď do svojich radov prijali pôvabnú speváčku s neopísateľne silným hlasom Meriliis Ojamäe. Po niekoľkých koncertoch sa kapela rozhodla dostať viac do povedomia poslucháčov aj tým, že nahrala s Meriliis video k skladbe z ich debutu 3 Years Later, ktorý bol nahratý ešte v dobe, keď ona v kapele nebola.

 

Teraz však prichádza s úplne novým materiálom. Iba prednedávnom totiž Signs Of Execution zverejnili novú skladbu The Ceremony Of Anticipation, ku ktorej rovno vytvorili aj lyric video. Okrem skvelého a živelného groove metalu, na aký sme pri tejto kapele zvyknutí, zaujme v novej skladbe predovšetkým text. Autorom je Victoria Gorbanyova, manželka basgitaristu kapely. Text pojednáva o veľmi aktuálnom probléme – o samovraždách.

 

„Dnes je samovražda medzi troma najpočetnejšími príčinami smrti u ľudí medzi pätnástym a štyridsiatym štvrtým rokom života,“ vysvetľuje Merliis. „Pieseň opisuje pocity, ktoré má človek predtým, než spácha samovraždu. Nie je to o pokusoch o samovraždu, o pozéroch, ktorí si režú žily kolmo a nie pozdĺžne. Je to o ľuďoch, ktorí sú skutočne vážne mentálne chorí a nikto im nevie pomôcť. Je to o obrovskej túžbe spáchať samovraždu ako akt odovzdania toho najväčšieho daru najmilovanejšej osobe – sebe a tiež o sexuálnom vzrušení z očakávania.“

 

Podľa Meriliis sa situácia o čosi zlepšuje, ale stále to nie je dosť. Ľudia by mali mať väčšie povedomie o tejto téme a mali by sa o ňu viac zaujímať. Každý už určite podobné prípady vo svojom okolí zaznamenal. I vo svete rockovej hudby sa v posledných rokoch čoraz častejšie stretávame so samovraždami hudobníkov. Dúfajme, že povedomie o tomto probléme sa bude naďalej zvyšovať. Určite k tomu dopomôže aj nový singel kapely Signs Of Execution. Kapela navyše budúci rok začne nahrávať svoj nový album.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *