Shonen Knife – ženský pop punk v Bratislave

Ženskej kapele Shonen Knife z Japonska, ktorá vystúpi budúci pondelok 16. septembra v bratislavskom Kultúrnom centre Dunaj, bude predskakovať rakúske electropopové duo My Name Is Music. 

Hovorí sa, že japonské pop-punkové trio stálo za zrodom Nirvany. Kurt Cobain vo viacerých rozhovoroch priznal, že bol hudbou Shonen Knife doslova unesený a bol ich veľkým fanúšikom. „Keď som sa konečne dostal na ich koncert, zmenil som sa na hysterické deväťročné dievča na koncerte Beatles,“ spomínal Kurt.

Nie je teda prekvapením, že Nirvana si za predkapelu počas dnes už legendárneho turné k ich albumu Nevermind vybrala práve Shonen Knife.

Japonky sú na scéne 32 rokov, majú na konte 18 albumov a k tomu fanúšikovskú výberovku, na ktorú prispeli cover verziami ich skladieb kapely ako Sonic Youth či L7.

Shonen Knife – ženský pop punk v Bratislave

Na dvojkoncert Shonen Knife a My Name Is Music je momentálne k dispozícii už len pár lístkov v uvádzacej cene 10 eur, po ich vypredaní cena stúpne na 12 eur. Na mieste bude vstupné 15 eur. Vstupenky zakúpite cez www.orepole.sk.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Garbage, Gus Gus či Parov Stelar Band, v najbližších týždňoch pripravuje okrem iného vystúpenia britských Submotion Orchestra, švédskej speváčky Loreen či kanadského súrodeneckého dua Tegan And Sara.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *