Sharon den Adel o svojom sólovom projekte aj budúcnosti Within Temptation

Čierna profilová fotka a na nej iba biely nápis „oficiálne vyjadrenie Sharon den Adel príde čoskoro…“. Nejeden fanúšik kapely WITHIN TEMPTATION určite stŕpol. Našťastie sa nekonal žiadny odchod z kapely a neprišli ani žiadne iné negatívne správy. Práve naopak. Prišlo video s výpoveďou sympatickej speváčky, v ktorom predstavila svoj nový sólový projekt s názvom MY INDIGO a aj iné dobré správy. Svoj sólový projekt opísala ako veľmi osobný a tiež vysvetlila, že kompozícia s ním spojená bola akousi terapeutickou skúsenosťou, ktorá jej mala pomôcť vyrovnať sa s rodinnou krízou, ktorú bližšie necharakterizovala.

 

„Už veľa rokov, hneď po tom, čo sme prišli domov z turné, zvykla som začať hneď písať nové skladby a robilo ma to šťastnou. Po poslednom turné som to skúsila tak isto, ale nebolo to rovnaké. Uvedomila som si, že sa nachádzam uprostred krízy, ktorá neznamená iba to, že nedokážem zložiť novú pieseň. Bola oveľa väčšia. Roky vystupovania a práce pod určitým druhom tlaku si vybrali svoju daň a popri tom sa objavili ešte veci v mojom osobnom živote, s ktorými som sa musela vyrovnať,“ priznáva Sharon v spomínanom videu, ktoré zverejnila na internete.

 

„Skutočne som si vzala nejaký ten čas voľna, ale keď som opäť začala písať, bolo to čosi úplne odlišné ako Within Temptation. No bolo to presne to, čo som potrebovala, a tak som sa toho chopila. Jedna skladba viedla k ďalšej a nakoniec sa z toho vykľul celý album. Dala som mu meno a volá sa My Indigo. My Indigo je o mojej ceste posledných pár rokov a rada by som ju s vami zdieľala. Popri tom všetkom som šťastná, že vám môžem teraz povedať, že tá cesta ma priviedla späť do Within Temptation. Chystáme nový album a aj turné, ale o tom viac v blízkej budúcnosti. Teraz vyšiel môj prvý sólový. Táto pieseň je jadrom celého môjho albumu, a preto sa tiež volá My Indigo. Nie je to to isté ako Within Temptation, ale také to ani nemalo byť. Napísala som to predovšetkým pre seba, ale napriek tomu dúfam, že sa bude páčiť aj vám.“

Sharon den Adel o svojom sólovom projekte aj budúcnosti Within Temptation
Sharon den Adel o svojom sólovom projekte aj budúcnosti Within Temptation

Blízka budúcnosť, ktorú Sharon spomínala, skutočne na seba nenechala dlho čakať a kapela Within Temptation už stihla zverejniť aj dátumy ich európskeho turné na rok 2018. To zasiahne tridsaťtri miest v osemnástich štátoch. Táto šnúra vystúpení sa bude konať po najdlhšej prestávke v histórii kapely. „Musela som na chvíľu vypnúť a stráviť čas so svojou rodinou, aby som sa vyrovnala s niektorými vecami a aby som znovu objavila seba samú. Zabralo to viac času, než som čakala, ale za dva roky sa veci zmenili k lepšiemu. Môj sólový album mi veľmi pomohol a po ňom som zrazu opäť pocítila hlad po tvrdej muzike. A tá začala prichádzať sama od seba. Som si istá, že náš siedmy štúdiový album prichádza,“ komentuje celú situáciu frontwoman kapely.

 

Formácia na turné vyrazí až v októbri 2018 a nám najbližšie sa objavia vo Varšave, Prahe, Budapešti a Viedni. Ak by ste po dlhej dobe radi túto kapelu videli naživo, tak predpredaj lístkov začne už v piatok, 24. novembra, a pokiaľ sa pridáte do nového fanklubu kapely na ich oficiálnej stránke, môžete sa k lístkom dostať ešte skôr. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *