Severská beznádej od Swallow The Sun v novembri na Slovensku

Hoci sme uprostred letnej festivalovej sezóny, kapely ani organizátori nelenia a postupne nám začínajú predstavovať jesenný program. Ťažké tóny a zádumčivá atmosféra doommetalovej muziky najlepšie vyniknú v pochmúrnych poveternostných podmienkach a svoje o tom vedia aj SWALLOW THE SUN, ktorí si na toto obdobie naplánovali druhú časť európskeho turné k svojmu poslednému albumu When A Shadow Is Forced Into The Light.

 

O tom, ako vyzeral koncert v Prahe, ste sa mohli u nás dočítať v máji, no v rámci  druhej časti tejto šnúry sa Škandinávci zastavia po dlhých deviatich rokoch aj na Slovensku, a to konkrétne 10. novembra v bratislavskom Randali.

 

Druhú vetvu turné obohatia o svoju prítomnosť aj hudobne spriaznení Švédi OCTOBER TIDE, ktorí sa takisto prídu pochváliť so svojou novinkou s názvom In Splendor Below. Tá vyšla len v máji tohto roku a už teraz je jasné, že sa v Randali budú ozývať nielen melodické gitarové riffy, ale aj žalostný vokál Alexandra Högboma šíriaci silnú auru záhrobnej melanchólie.

 

Do tretice sa k spomenutej zostave pripoja aj atmosférickejší OCEANWAKE so svojou v poradí už štvrtou hypnotickou nahrávkou Lights Flashing In Mute Scenery. Ich poňatie doommetalovej skľúčenosti určite zaujme svojím postmetalovým zvukom, keďže na poslednom albume ešte viac zalovili v jeho temných vodách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *