Séria koncertov, ktorú pripravili „hlasní farmári“

Loud Farm Booking je malá agentúra mladých ľudí. Pred rokom by ste možno ani netušili, že existujú. Dnes už vieme, že tento rok nabrali odvahu a ,,hecli“ sa na vlastný festival. Pôvodne nenápadná akcia, ktorá sa mala odohrať kdesi na Myjave, sa zrazu zmenila na celkom sľubnú akciu so stále väčším ohlasom. Ďalšou dobrou správou z kuchyne tejto agentúry je, že čoskoro sa pod ich hlavičkou rozbehne séria koncertov.

Odštartuje to dvojkoncert kapely WELICORUSS. Skupina si po presťahovaní zakladateľa Alexeja Boganova do Čiech zvolila za svoje nové sídlo Prahu. V našich končinách vystupujú pomerne často a aj vďaka tomu tu majú na koncertoch dosť fanúšikov. Ich šou je vždy zážitok. Hrajú symfonocký/pagan black metal. Tomu majú prispôsobené aj kostýmy, na pódiu nechýbajú kože zakrývajúce im plecia. Momentálne majú na konte dva albumy, posledný Az Esm im vyšiel v roku 2015.

Prvý koncert Welicoruss sa uskutoční 12. mája v banskobystrickom Tartarose. Support im tam bude robiť kapela z druhej strany Nízkych Tatier, Liptáci DARKTIMES, so svojím severským black metalom. Momentálne stále vystupujú s albumom Triumph Ov Chaos,  ale na koncertoch pridávajú už aj niekoľko noviniek.

V Bratislave na druhom koncerte vystúpia 13. mája, teda hneď na druhý deň. Tu im predkapelu budú robiť Malačania DOWN TO HELL, ktorí vystupujú už v plnej zostave s ich aktuálnym albumom V Zajatí Temnoty. Druhou kapelou budú SINNERS MOON, seredskí symfonici. Kapela je známa výrazným speváčkiným vokálom dopĺňaným masívnym mužským growlom.

Séria koncertov pokračuje thrashmetalovou akciou 15. mája v bratislavskom British Rock Stars. Vystúpi tu americká kapela LICH KING, spolu s ňou HIDDEN INTENT, thrasheri starej školy tiež spoza veľkej mláky, TOXIC  WALTZ z Mníchova a domácu scénu budú hájiť HYPNOTIC.

Začiatkom júna sa chystá blackmetalová akcia. Opäť v bratislavskom Britishi vystúpi 8. júna ALGOR. Tento projekt Slavfista a Aldarona je na našej scéne pomaly dve dekády. Vo vodách čierneho kovu má svoje meno a svoju váhu. Spolu s nimi sa na pódium postavia Liptáci DARKTIMES, experimentalisti TERESTRIAL CHAOS, heretickí deathmetalisti NECROHERESY a atmosférickí blackmetalisti z Nemecka BAIT.

Vyvrcholenie koncertnej snahy nastane 4. a 5. augusta na ich open air feste LOUD FARM. Tu vystúpia mená ako DOOMAS, PERVERSITY, ACHSAR, HOLOTROPIC, ATARAXIA, ČAD, ale aj zahraniční UADA z USA či POKERFACE z Ruska. Bude to riadny masaker a veríme, že im ich festivalová premiéra vyjde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *