Selfie je dnes v kurze, vedia to aj Jaksi Taksi

Česká pop-punková kapela Jaksi Taksi sa v poslednej dobe prezentuje najmä videoklipmi. Teraz majú pre fanúšikov Selfie.

Nový singel z posledného albumu spoločne s videoklipom s veľmi aktuálnym názvom – to je SELFIE. Ide o príbeh chlapca posadnutého fotením samého seba až do doby, kedy si má vybrať medzi prístrojom, s ktorým selfie robí, a reálnym zážitkom. Čo myslíte, ako sa chlapec rozhodne?

Basák Tony tvrdí, že kapela chcela vytvoriť skladbu o niečom aktuálnom. „Veľa pop-punkových kapiel skĺzava k písaniu neutrálnych skladieb, ktoré nikoho nenahnevajú, ale ani neprinesú nič nové – a to za cenu dostať sa do médií. Téma selfie je ale všadeprítomná a týka sa nás všetkých – schválne hovorím, že sa týka nás všetkých, pretože my  nie sme proti selfie, ako by sa mohlo zdať, vždy je ale rozhodujúca miera.“ 

„Selfie dáva mnohým ľuďom falošný pocit, že niečo vo svete znamenajú, lebo ich fotka je na sociálnej sieti a veľakrát tie fotky aj prifarbujú. V neposlednom rade je to tak trochu hra s ohňom, pretože už od pradávna platilo, že ľuďom treba dať chlieb a hry, aby bol pokoj,“ hovorí Tony.

Na záver dodáva, že tu existuje riziko, že sa ľudia prestanú zaujímať o podstatné veci a životné hodnoty – a to buď vďaka cenzúre alebo záplave zbytočných informácií.

Na tvorbe klipu Selfie sa podieľali Ondřej Kurčík a Pavel Brychta a natáčalo sa počas dvoch dní. 

Viac info o kapele Jaksi Taksi a termíny ich jesenného turné s kapelou Harlej nájdete na www.jaksitaksi.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *