Schlaďte sa – vieme podrobnosti o zimnom Masters Of Rock!

Leto síce ešte oficiálne nezačalo, ale teploty sú v týchto dňoch poriadne vysoké. Je vám horúco? Tak si predstavte sneh, mráz a ľad a k tomu zimný Masters Of Rock.

 

Organizátor už v júni myslí na XI. ročník zimnej verzie tohto populárneho festivalu, a my vám teraz prinášame všetko, čo o tom zatiaľ vieme.

A začneme hneď zostra – jednou z prvých potvrdených hviezd na sú Portugalci MOONSPELL. Títo dark metalisti majú úplne novučičký album „Extinct“, z ktorého vám určite radi zahrajú nejednu skladbu. Aktuálna tvorba je poznačená tvrdším metalovým podtextom a bravúrne zvláda melodické vsuvky.

Metal z Nemecka – to sú SALTATIO MORTIS. Svojím žánrom sa trošku blížia k punku, ale pozor – ide o jednoznačnú stredovekú muziku zmiešanú s rockom. K tomu používa kapela mnoho zvláštnych hudobných nástrojov, veď uvidíte sami.

Na zimnom vydaní MoR vás určite poteší aj projekt ALMANAC. Gitarista Victor Smolski. Bodka, k tomu viac netreba, lebo Victor je skrátka pojem, ktorý hovorí za všetko. S ním sa do kompánie pridali Andy B. Franck z Brainstorm a David Readman z Pink Cream 69 plus sprevádzajú ich dva ženské vokály z filharmónie ORQUESTRA BARCELONA.

Francúzsko – to je krajina vína, syra, módy, romantiky, ale aj industrial metalu. Volajú sa DAGOBA a ich hudba je plná, svižná a rozvetvená. Ak sa vám páčia industriálne prvky a inovácie v hudbe, Dagoba vás rozhodne chytí za srdce.

JADED STAR je novinka. Tvorí ju speváčka Maxi Nil (ex-VISIONS OF ATLANTIS), Raphael Saini (ex-ICED EARTH), Kosta Vreto (HORIZON’S END, WARDRUM) a Babis Nikou (ASTRAL DNA, OPENED PARADISE, DIA MAGEIAS). Jaded Star je heavy metal. Jaded Star vás milo prekvapia svojou originalitou a melodickým podaním.

Toľko k malej ochutnávke toho, čo nás čaká na zimnom MoR 15. novembra v Zlíne, v športovej hale Euronics. Ďalšie kapely budú pribúdať a my vás budeme informovať, preto sledujte naše stránky a FB profil.

Vstupenky za super cenu 750,- Kč, ktorá platí do konca októbra, kúpite na www.mastersofrock.cz alebo osobně v Masters of Rock Café v Zlíne, alebo v sieti TicketPortal, TicketPro a TicketArt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *