Saténové Ruky už aj na vinyle

Fanúšikovia bratislavskej kapely SATÉNOVÉ RUKY a vinylových platní budú mať už začiatkom októbra Vianoce. Skupina totiž vydáva pod hlavičkou vydavateľstva go2stage album Bozkávam na vinyle v limitovanej edícii 500 kusov. Release party sa bude konať na festivale Waves v sobotu 3. októbra 2015 v priestoroch Gorila.sk Urban Space. Krstným otcom bude najvernejší fanúšik Saténových Rúk a LP platní – vydavateľ literatúry Koloman Kertész Bagala (Kali Bagala). Na release party budú vinyly dostupné exkluzívne za akciovú cenu.

 

„Strašne sa mi páči, že vtipné nie sú len texty, ale aj hudba,“ vyjadril sa o novom albume jeho krstný otec. Gramofón je podľa neho geniálnym nosičom na prenos zvuku. „Ak nejakú skladbu poznáte dajme tomu z rádií a potom si ju zrazu pustíte na nejakej dobrej aparatúre z vinylu, zistíte, že sú tam oveľa lepšie a krajšie zvuky, ako ste dovtedy poznali,“ pochvaľuje si Kali.

Saténové Ruky už aj na vinyle

Vizuál obalu vinylovej platne vychádza z grafiky, ktorá bola použitá na obale CD. Jej autorom je grafický dizajnér a ilustrátor Palo Čejka. Na obrázku je možné nájsť autoportrét samotného ilustrátora aj vizualizované témy niektorých pesničiek z albumu (Príbor, Had, Mŕtvy muž). Saténové Ruky vydali album Bozkávam, ktorý obsahuje 14 skladieb, v máji 2015. 

FB udalosť tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *