Satanizmus a mytológia Mezopotámie budú znieť Randalom

Máme tu ďalší ohlásený koncert BELPHEGORU. Že by už naozaj u nás vystúpili? Vyzerá to tak, že po ohláseniach a rušeniach ich koncertu sa nám predsa len predstavia. Vo štvrtok 28. júna zahrajú tieto saltzburgské legendy v bratislavskom Randali.

 

Belphegor vznikli v roku 1992 a od ich debutového albumu The Last Supper uplynulo už 26 rokov. Kapela sa svojimi rúhačskými skladbami plnými satana či sadizmu radí k žánru blackened death metal alebo black metal s prvkami death metalu. Nech už je to akokoľvek, sú mokrým snom nejedného priaznivca extrémneho metalu. Minulý rok im vyšiel nový, už jedenásty album Totenritual.

 

Spolu s nimi vystúpi ďalšia našľapaná kapela MELECHESH. Tí nás príbehmi vo svojich skladbách zoberú do starovekého povodia riek Eufrat a Tigris. Táto kapela je len o 3 roky kratšie na scéne ako predchádzajúca, ale majú tiež plodnú históriu. Za 23 rokov existencie vydali 6 plnohodnotných albumov. Naposledy to bol Enki v roku 2015, ten nám aj prišli predstaviť na ich spoločnom vystúpení s kapelou Nile.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *