Šaľa a Sereď zažijú plamene pekelných jám a temnú zimnú noc

Trnavskí pekelní symfonickí blackmetalisti OHEN a seredskí blázniví thrashmetalisti MANYAC sa už čoskoro postavia na spoločné pódium. Teda niie na jedno, ale rovno na dve – v Šali 10. februára a v Seredi 11. februára. Môžete sa tešiť aj na skvelý support MODERN AGE DYING v Šali a hardrockerov FREEBIRD v Seredi.

Ohen sú mladá kapela z Trnavy a priľahlého okolia inklinujúca k blackened symphonic metalu či dark metalu. Na scénu sa uviedli v roku 2014 so svojím debutom Mortal Man. Februárové koncerty budú pre kapelu krátkou pauzou v nahrávaní druhého albumu s názvom Whispering Lies. Ohen už predskakovali menám ako Obscure Sphinx, Galadriel, LunaticGods, Dysanchely a iným. Popri klasických metalových nástrojoch ako gitary, bicie, klávesy, dopĺňanými rozmanitými ženskými a mužskými (či inými animálnymi) vokálmi, sa u nich stretnete napríklad aj s husľami.

 

Thrashmetalová stálica Serede, kde vokalista Blonďák udržal pokope partiu výborných muzikantov, to je jedným slovom Manyac. Táto pätica drsňákov je známa svojimi chladnými gitarovými riffmi, virtuóznymi gitarovými sólami, výraznými basovými linkami, údernými bicími a nezameniteľným Blonďákovým vokálom. Taktiež sa pýšia perfektnou šou, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani na veľkých festivalových či zahraničných pódiách.

 

Modern Age Dying sú melodic/deathmetalisti z Nitry. Vznikli z popola rozpadnutej formácie Apothecy, kedy sa zostávajúci členovia rozhodli s hudbou pokračovať, a to v úplne odlišnom žánrovom smere. Päťčlenná zostava dokončila koncom roka 2016 svojich prvých šesť skladieb a od začiatku roka 2017 sa vrhli na prvé živé akcie, ktoré odštartovali oficiálne vydanou demo nahrávkou The Age Of Regression

 

Hudba hardrockerov zo Serede Freebird poteší všetkých, ktorí majú radi riadne nadupané rockové piesne s úderným výrazným vokálom v slovenčine a groove striedajúci sa so sólami a silným textom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *