Sabaton majú radi Slovensko

Zdá sa, že škandinávskym muzikantom Sabaton sa na Slovensku páči – už o pár dní sa vylodia v Bratislave.

Po minuloročnom festivale Topfest, kde zožali obrovský úspech, sa Sabaton vracajú, aby predviedli svoju show a dostali fanúšikov do varu.

Kapela zo švédskeho mesta Falun vznikla v roku 1999 a poslucháčov po celom svete oslovila okrem skvelej hudby aj textami – tie sa venujú historickým témam a vojnám. Na konte má sedem albumov – posledný s názvom Heroes vyšiel minulý rok, a fanúšikov teší energickou a živou powermetalovou dávkou.

Sabaton so sebou prinesú aj dvoch hostí – Delain a Battle Beast. Prvá menovaná kapela je z Holandska, funguje od roku 2002 a svoju hudbu charakterizuje ako symfonický metal. Delain s piatimi vydanými albumami sú populárni aj vďaka charizmatickej 27-ročnej speváčke Charlotte Wessels.

Heavy a power metaloví Battle Beast k nám pricestujú z Fínska a aj na čele tejto kapely stojí žena – Noora Louhimo. Do skupiny vstúpila v roku 2012 a svojím vokálom si získala srdcia mnohých. V januári tohto roka im vyšiel v poradí tretí album Unholy Savior a pár kúskov z neho budeme v Bratislave určite počuť.

Sabaton plus hostia vystúpia v pondelok 9. februára v bratislavskej Refinery Gallery. Začiatok akcie naplánoval organizátor Octopus Promotion na 19:00 a vstupenky nájdete na eventim.sk.

Do eventu sa pridajte sem: https://www.facebook.com/events/267566786763435

Sabaton majú radi Slovensko Sabaton majú radi Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *