Sabaton dali tank metalu nový význam

Zrejme každý fanúšik švédskej metalovej mašiny SABATON si od vydania skladby Primo Victoria hovorí, prečo k nej ešte nie je oficiálne video. Ale ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša. Teda, tu by to skôr malo byť, že trpezlivosť tanky prináša, a tak je konečne na svete epické video k Primo Victorii.

 

Poznáte hru World Of Tanks, Svet tankov? Pokiaľ viete, o čo tam ide, určite vás neprekvapí, že jej súčasťou sú ako hráči aj členovia Sabatonu. Napokon, ak sami hráte, možno ste niekedy na nich aj narazili v hre a ani o tom neviete. No Wargaming, vývojári tejto online hry, o nich vedia. Okrem toho im záleží na tom, aby ich hra mala v sebe kombináciu ducha histórie a epickej hudby, ktorou chcú svetu dokázať, že aj medzi gamermi sa nájdu talenty. Preto nie je žiadnym prekvapením, že v júni spojili sily so Sabatonom, čoho výsledkom je hneď niekoľko skvelých vecí.

 

Prvou z nich je video v štýle World Of Tanks, kde kapela jazdí na vlastnom tanku a neľútostne drtí nepriateľov. Každý má presne stanovenú úlohu, pričom určite nie sú pripravení vzdať sa. Video režírované Zoranom Bihacom, ktorý nie raz spolupracoval s Rammsteinom, sa stalo oficiálnym klipom k legendárnej Primo Victorii.

Ale prečo osláviť takéto talenty medzi gamermi iba videom? Keď už, tak to treba urobiť poriadne. A tak sa medzi 17. a 18. augustom v prémiových balíčkoch World Of Tanks objavila limitovaná ponuka Sweden The Deal (Dohoda so Švédskom), v rámci ktorej si hráči môžu zvoliť ako svoj nástroj ničenia tank Primo Victoria so znakom Sabatonu a švédskou vlajkou na boku, pričom samotný tank je typu Strv 81. Pri bližšom preklepnutí tohto tanku v hre sa dostanete k popisku: ,,Tanky 240 Centurion Mk. III a Mk. V boli zakúpené pre potreby švédskych ozbrojených síl. Vozidlo bolo nadizajnované v štýle Strv 81, avšak prešlo mnohými modernizáciami a zostalo v službe až do roku 2000. V auguste 2017 jedno z nich predstavili švédskej skupine Sabaton a brutálne prerobili – britská oceľ bola pretavená na pravé švédske železo, a teda sa z neho stal skutočný headbangerský tank.“

 

Čo by to však bolo za tank bez poriadnej posádky? Ako inak, jednotlivých členov tvorí kapela, ktorá má takéto úlohy:

Komandér – Joakim Brodén: Vokalista Sabatonu a nebojácny komandér, ktorý dokáže každý šrapnel odraziť svojou nepriestrelnou vestou.

Strelec – Hannes Van Dahl: Bubeník Sabatonu. Udržuje rytmus na pódiu a na bojovom poli drtí nepriateľa.

Vodič – Chris Rörland: Veterán gitarista Sabatonu. Má rád silné akordy a silný rev motora tanku.

Rádiový operátor – Pär Sundström: V Sabatone muž pre všetko – zakladateľ, sprievodný vokalista a manažér kapely.
Nabíjač – Tommy Johansson: Gitarista Sabatonu. Je to statný chlap, preto z neho urobili nabíjača.

 

Takže pokiaľ sú medzi vami gameri, ktorí hrávajú World Of Tanks a zároveň sú fanúšikmi Sabatonu, nemali by ste si nechať ujsť príležitosť bojovať po boku svojich obľúbených tankistov, keďže ponuka tanku Primo Victoria je obmedzená.


Použité zdroje:
Foto: inside-indie.org, World Of Tanks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *