Sabaton ďalej pokračujú bez Thobbeho Englunda

V SABATON sa od ich vzniku udialo už niekoľko zmien v zostave. Z pôvodnej partie ako základné kamene pre pevné piliere kapely stále neochvejne držia všetko pokope Joakim a Pär. Na bubeníckej pozícii je už v poradí štvrtý bubeník Hannes van Dahl a pri gitare sa to vystriedalo iba raz. Až doteraz, kedy svoj odchod zo skupiny ohlásil gitarista Thobbe Englund.

 

Táto správa prišla náhle ako letná búrka a všetkých šokovala, no, žiaľ, nie je žiadnym výmyslom, ktorý vzišiel niekde v médiách. Oznámenie o Thobbeho odchode je oficiálne. Objavilo sa už ako na oficiálnej facebookovej stránke Sabaton, tak aj na ich oficiálnej stránke. Pripojený je k nemu aj odkaz od samotného Thobbeho:

 

,,Drahí priatelia!

Dnes som sa rozhodol ohlásiť svoj odchod zo Sabatonu. Prečo? Určite sa to mnohí pýtajú. Existuje vec, v ktorú pevne verím, a to, že človek by mal vždy nasledovať svoje srdce. V posledných rokoch som si viac začal uvedomovať, čo by ma naozaj urobilo šťastným a napĺňalo ma, a je to rozvíjanie mojej vlastnej kreativity v kombinácii s pokojnejším usadlejším životom, kedy nebudem celý rok na turné cestovať rýchlosťou svetla.

 

Nanešťastie, v dôsledku nebudem schopný stretnúť sa s vami všetkými úžastnými ľuďmi, čo je smutné a naozaj mi budete chýbať. Ale, samozrejme, stále budem robiť hudbu, a keď toto píšem, robím si plány do budúcnosti. 

 

Počas mnohých rokov na turné so Sabaton sme sa stali bratmi. Spoločne s najlepším tímom na svete sme to fakt rozbalili a medzi nami všetkými je puto, ktoré nič nezlomí. Z tohto dôvodu nemám dôvod byť sentimentálny, pretože bratia a sestry sú priateľmi až do konca života a budúcnosť je svetlá!

 

Vždy vám verne oddaný,

Thobbe“

 

Zvyšok kapely sa postaral o to, aby sa Thobbeho odkaz dostal až k fanúšikom. Sami k tejto smutnej správe pre všetkých svojich verných ,,sabatoncov“ dopísali niekoľko riadkov: ,,Náš kolega a brat Thobbe Englund sa rozhodol odtrhnúť sa od Sabatonu. Prajeme mu do budúcnosti iba úspechy a veľa šťastia a salutujeme mu za všetky tie skvelé roky a fantastické momenty, ktoré sme zdieľali na pódiu, ale aj mimo neho!“

 

Thobbe sa k severskej metalovej mašine pripojil v roku 2012, kedy odišiel hlavný gitarista Oskar Montelius a rytmický gitarista Rikard Sundén. So Sabatonom ešte odohrá niekoľko koncertov počas leta. Jeho rozlúčkovým vystúpením bude, ako inak, to na domácej pôde vo Falune na Sabaton Open Air Festivale, kde kapela predstaví svoj nový album The Last Stand. Potom na Englundove miesto nastúpi nový hráč, ktorého meno je zatiaľ neznáme. Je teda otázkou, kto sa stane novým prírastkom do veľkej švédskej rodiny.

 

A posledná veta k tomuto všetkému od Sabaton? Nebojte sa priatelia, šou bude pokračovať!


Použité zdroje:
sabaton.net, FB kapely
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *