Sabaton budú mať historický YouTube kanál

Zaujímalo vás niekedy, aké príbehy sa skrývajú za textami tankistov SABATON? Pokiaľ ste z tých, ktorí len nepočúvajú, ale aj venujú pozornosť odspievaným slovám, potom prichádzajú dobré správy práve pre vás. Budúci mesiac Švédi spúšťajú historický YouTube kanál.

 

O čo vlastne pôjde? Kapela sa jednoducho rozhodla, že dozrel čas trochu viac priblížiť, o čom sú ich skladby. Preto sa budú z historického hľadiska venovať rozboru príbehov, ktoré ich inšpirovali na tvorbu skladieb, keďže sú známi práve pre zhudobňovanie vojenskej histórie – vojny, bitky – z rôznych časových období.

 

Zabudnite teda na History Channel, lebo prichádza Sabaton History Channel, ako sa bude kanál volať. Tento projekt je výsledkom spolupráce tvorcov online dokumentov Timeghost a historika Indyho Neidella.

 

Séria programov vysielaných na Sabaton History Channel započne 7. februára. Epizódy budú vychádzať raz týždenne a každá z nich sa bude venovať niektorej skladbe od Sabatonu, čo bolo inšpiráciou na jej vznik a podobne, pričom kanál môžete subscribnúť už teraz, aby vám nič neuniklo.

 

Vokalista Joakim Brodén sa k celej veci vyjadril: ,,Pre tých, ktorí nepoznajú Indyho, je to herec a historik, čo stojí za projektami The Great War, Between Two Wars a World War Two. Myslíme si, že bude fajn s vami zdieľať niektoré z týchto príbehov, a to nielen ako sme skladby písali, ale aj ukázať vám ľudí za nimi a skutočné príbehy.“

 

Do prvej časti tohto zaujímavo znejúceho projektu zostáva ešte dosť veľa času, no zatiaľ si môžete pozrieť aspoň trailer.


Použité zdroje:
Foto: graspop.be

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *