Rust2Dust a Zverina: Odlišnosti by mali ľudí spájať a nie rozdeľovať!

Bratislavskí metalisti Rust2Dust už dlhší čas spolupracujú s raperom Zverinom, z čoho vznikli tri spoločné skladby a koncertná premiéra pred metalovým aj hip hop publikom. Obaja umelci sa predstavia v roli predskokanov Limp Bizkit – 9. júna v NTC Aegon Aréne.

Spoločná pieseň Rust2Dust & Zverina s názvom My vs. Oni, ktorú len nedávno naživo predstavili v relácii Headbanger_FM, odkazuje na undergroundové prostredie, z ktorého muzikanti pochádzajú.

Záznam Headbanger: https://www.mixcloud.com/radiofm/headbanger_fm-1852015/

Ešte pred dokončením skladby prišla ponuka, ktorá sa teda neodmieta. „Hneď ako  nás oslovil usporiadateľ koncertu Limp Bizkit v Bratislave, okamžite sme obnovili prácu na našej spoločnej pesničke, ku ktorej bola už rok nahraná hudba. Dokončili sme text, zabookovali štúdio Victora Hazarda FATMUSIC, nahrali sme všetky potrebné stopy a prvý nástrel bol na svete,“ hovorí gitarista z Rust2Dust Martin „Ondro“ Ondrejička.

Chalani sa rozhodli podporiť túto skladbu aj videoklipom. „Vedeli sme, že v dnešnej dobe je potrebný obrazový sprievod, preto sme zorganizovali fotenie s naším kamarátom fotografom. Bol to Marek „Marfi“ Morvai, ktorý účinkoval vo filme Pelíšky ako Holubovej syn. Ukecali sme ho, aby nás aj nakrútil ako naživo hráme, spievame a rapujeme song My vs. Oni. Vzniknuté zábery sme poslali do Prahy Martinovi Kolejákovi, ktorý produkoval všetky klipy Rust2Dust a ktorý je zároveň brat nášho gitaristu Miška Kolejáka. Ten dostal za úlohu spraviť blend medzi lyric videom a hraným klipom. Svojím spôsobom ide o vyvrcholenie dvojročného spoločného jamovania, hrania a koncertovania skupiny Rust2Dust a Zverinu. Pieseň ako taká mala premiéru na Zverinovom krste vo februári 2014. Bolo veľmi mocné sledovať, ako song rozpogoval hiphoperov,“ hovorí Martin. 

Rust2Dust a Zverina: Odlišnosti by mali ľudí spájať a nie rozdeľovať!

„Pre mňa spolupráca s Rust2Dust nie je žiadnym experimentom, keďže som mal k tejto hudbe vždy blízko. Pre toho, kto vyrastal na kultovom metal-rapovom soundtracku k filmu Judgment Night bude naša kooperácia príjemným návratom späť ku koreňom,“ dodáva Zverina. „Naša spolupráca je zároveň odkazom pre celú našu spoločnosť, a to, že odlišnosti by mali ľudí spájať a nie rozdeľovať, ako tomu bolo doteraz.“

Skladba My vs. Oni sa nachádza na Zverinovom novom albume Ženy víno rap, ktorý vychádza pod hlavičkou jeho vlastného vydavateľstva ZVERINA ART už čoskoro – 4. júna. Okrem Rust2Dust sa tu predstaví ešte jeden zaujímavý, ale zatiaľ utajený hosť.

Viac info na http://www.rust2dust.sk/ a https://sk-sk.facebook.com/Zverky

FB Event Limp Bizkit: https://sk-sk.facebook.com/events/403496189826191/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *