Ruky Bozkávam, tento raz tie Saténové

Členovia bratislavskej kapely Saténové ruky už tento štvrtok, 14. mája, pokrstia v Nu Spirit Clube svoj debutový album zvaný Bozkávam. Krstiť budú dizajnérka Petra Šištíková a spevák a gitarista kapiel Le Payaco a Sounds Like This Tomáš Sloboda, ktorý album koprodukoval. Na krst príde aj špeciálny hosť, ktorého identitu chce kapela udržať v tajnosti do poslednej chvíle. Album vychádza pod hlavičkou vydavateľstva go2stage.

Na krste zahrajú aj Sounds Like This, ktorí sa podľa slov Tomáša Slobodu dali znovu dokopy práve vďaka krstu. „Saténové ruky sú už teraz bratislavskou legendou a je mi je cťou a zároveň veľkým potešením, že som pri nahrávaní mohol byť. Mojou srdcovou pesničkou je celý album,“ vyjadril sa Tomáš.

Saténové ruky podporia na pódiu aj ich bývalí členovia Toni Granko (hrával s kapelou na bicie) a Paprik (hrával na perkusie a tamburínu), čo koncertu dodá mierne nostalgický nádych. Práve v Nu Spirit Clube si totiž chalani zo Saténových rúk zahrali prvýkrát verejne. Medzičasom odohrali už vyše 50 koncertov, okrem iného aj na festivaloch Pohoda, Grape, Žákovic Open alebo na Radio_Head Awards Festivale v Slovenskom rozhlase.

Dátum krstu, teda 14-teho, je symbolický, na albume sa totiž nachádza presne 14 skladieb. Nájdete medzi nimi napríklad singel Debil a kráľovná či skladbu DušaN, ku ktorej vytvoril japonský režisér Sugimoto Kousuke videoklip, ktorý má za pár dní od uvedenia vyše 24 700 videní.

Vizuál albumu vytvoril technikou linorytu grafický dizajnér a ilustrátor Palo Čejka. Na hravom obrázku je možné nájsť autoportrét samotného ilustrátora a aj vizualizované témy niektorých pesničiek z albumu (Príbor, Had, Mŕtvy muž.) „Album som si poctivo naštudoval. Počúval som ho stále dookola, na vlastnom tele som otestoval urputnosť saténových earwormov,“ povedal Palo Čejka. 

Ruky Bozkávam, tento raz tie Saténové

Kapelu Saténové ruky charakterizujú jednoduché gitarové riffy, hravé texty s príbehom a rock and rollový drive. Skupinu tvoria Vlado Janček (spev a gitara), Bebe (spev, basgitara), Kasko (spev, gitara) a Jožo Lipa (bicie).

Program:
21:00 – 21:50 Tomáš Sloboda & SOUNDS LIKE THIS (live)
22:00 – 22.20 special guest (live)
22.30 – 23.45 Saténové ruky (live) + krst albumu
24.00 – end DJ Kinet @ BSMT

FB event: https://www.facebook.com/events/1572021563037350

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *