Rozlietaní Alter Bridge odštartovali zrod piateho albumu s prekvapujúcimi bonusmi

Pokiaľ ste sa nevedeli dočkať, kedy Myles Kennedy na skok odbehne od Slasha a Mark Tremonti na chvíľu odloží bokom Tremonti, potom pre vás máme skvelé správy – je to tu! ALTER BRIDGE sú späť v hre!

Nedávno sa títo páni zmienili, že sa po troch rokoch vracajú späť do štúdia, aby pre fanúšikov pripravili nový materiál. Zatiaľ nie je známy titul albumu ani kedy presne dorazí na pulty obchodov, avšak predbežne prezradili, že by mohol vyjsť niekedy na jeseň tohto roka. Bude v poradí piatym kúskom a pod taktovkou ho bude mať Michael ‘Elvis’ Baskette, ktorý s touto zostavou pracoval už aj v minulosti na albumoch Blackbird, AB III i doposiaľ poslednom Fortress.

 

Vznik novej veci bol avizovaný už minulý rok, práce na ňom však začínajú až teraz. Ale už vtedy Mike Tremonti, gitarista kapely, pre TeamRockRadio povedal: ,,Môže sa to zberať akýmkoľvek smerom. Mám tony nápadov v rôznych štýloch. Naposledy to bol len jeden heavy nápad za druhým. Dúfam, že tentokrát do dokážeme rozdeliť a priniesť na stôl niečo nové.“ Pre Metal Hammer zase povedal: ,,V štúdiu budeme počas januára, februára a marca, aby sme dokončili piaty album Alter Bridge. Zostaviť album trvá tak tri až štyri mesiace, takže po dokončení nahrávky Alter Bridge sa ja a Myles na štyri mesiace odpojíme a pôjdeme na turné, ja s Tremonti a Myles so Slashom. No a potom sa na jeseň opäť vrátime kvôli turné s Alter Bridge.“

 

Čakanie na novú nahrávku však nemusí byť zrovna nepríjemné. Pokiaľ sa radíte medzi skalných fanúšikov tejto kapely, teraz by ste mali poriadne spozornieť. Tentokrát sa vám naskytne ponuka vlastniť niekoľko exkluzívnych vecí alebo práv. Nie je to práve v cene pár centov, čo každému z nás v hrstiach večne ťažia vrecká, no jednoznačne to stojí za to. V limitovanej edícii si totiž tu môžete zakúpiť napríklad rôzne limitované a podpísané zväzky, bubenícke paličky použité pri nahrávaní albumu, gitary použité pri nahrávaní albumu, struny a blany bicích použité pri nahrávaní albumu, rukopisy textov, zarámovaný a podpísaný obal albumu, pohľadnice kapely poslané kapelou vám, všetko, samozrejme, s podpismi. Pokiaľ je vám to stále málo, potom teda rovno stiahnite po doživotnom VIP pase, špeciálnom stretnutí s kapelou na skúške, jednodennej návšteve štúdia, lístku na exklúzivnu párty a špeciálnom vystúpení kapely, fotoaparáte s jedinečnými fotografiami z turné alebo si jednoducho zaplaťte, aby bolo vaše meno spomenuté v poznámkach k novému albumu. Pretože práve toto všetko si nachystali Alter Bridge tentokrát s popiskom – Vlastnite kúsok rockovej histórie.

 

Ak po tomto všetkom ešte stále dýchate a nechystáte sa práve vykradnúť banku, nech si môžete niečo z toho dopriať do zbierky, vedzte, že k tomuto Mike Tremonti povedal: ,,Sme radi, že môžeme fanúšikom ponúknuť veci, ktoré od nás v minulosti žiadali.“ A fanúšikovia sú zaiste rovnako šťastní, ba pravdepodobne aj ešte viac, že dostali príležitosť tieto veci vlastniť či zažiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *