Royal Blood vydali nový úspešný album

Dvojica ROYAL BLOOD vydala očakávaný druhý album. V Anglicku sa nahrávky How Did We Get So Dark? za jediný deň predalo viac ako dvadsaťšesťtisíc kópií.

 

Royal Blood dnes patria k najžiarivejším hviezdam rockovej scény. Na najvyššiu priečku hitparády to dosiahol v auguste 2014 už ich rovnomenný debut. Novinka How Did We Get So Dark? sa na úvod dostala na iTunes do Top 10 v osemnástich krajinách sveta vrátane Českej republiky. 

 

Dosku predchádzajú oslavné recenzie, štyrmi hviezdičkami z piatich ju velebia napríklad magazíny Q, NME alebo DIY. Nahrávka je podľa nich prepracovanejšia, napriek tomu zostáva intenzívna a zlovestná. Pripomeňme, že Royal Blood fungujú len v zložení basgitara a bicie a temný hutný zvuk dosahujú bez použitia prednatočených slučiek či iných elektronických vymožeností.

 

Pilotný singel Lights Out je v domovskom Anglicku stále na zozname najhranejších pesničiek, za oceánom si zatiaľ prerazil cestu do rockovej Top 5. V Česku je už štvrtý týždeň na treťom mieste rádiovej Modern Rock Top 20. Nasledujúcim singlom bude skladba I Only Lie When I Love You, ku ktorej kapela nedávno zverejnila videoklip.


Použité zdroje:
Foto: Warner Music

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *