Rotting Christ boli v Gruzínsku zatknutí pre podozrenie z terorizmu

Frontman gréckej blackmetalovej kapely ROTTING CHRIST Sakis Tolis a jeho brat, bubeník Themis, boli po vstupe do Gruzínska zatknutí. Na základe mena kapely (Hnijúci Kristus) boli podozrievaní z terorizmu. Odohralo sa to koncom minulého týždňa.

 

Keď kapela dorazila do hlavného mesta Tbilisi 12. apríla skoro ráno, skontrolovali im doklady. Pri východe z letiska však boli Sakis a jeho brat zastavení políciou. Tá ich pod zámienkou ďalších otázok pred vstupom do krajiny nakoniec odviedla do cely, zobrala im aj pasy a mobily. Keď sa dožadovali vysvetlenia, prečo ich zavreli, bolo im povedané, že táto informácia je dôverná.

 

Až neskôr sa od právnikov dozvedeli, že boli na zozname „nežiaducich osôb“  národnej bezpečnosti, pretože na základe názvu kapely boli označení za satanistov a kvôli tomu aj podozrievaní z terorizmu.

 

V cele boli zavretí bez možnosti spojiť sa s vonkajším svetom a právnikmi 12 hodín. Našťastie, na tomto zozname mala polícia len priezvisko Tolis, a tak zvyšní dvaja členovia mohli pracovať na tom, aby spolukapelníkov z problému dostali. Pomáhal im s tým miestny promotér, ktorý do prípadu zapojil právnych expertov, novinárov, ale aj aktivistov. Tolisovci boli nakoniec prepustení, kapela mohla odohrať večernú šou a následne aj opustiť krajinu bez ďalších komplikácií.


Použité zdroje:
metalwani.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *