Rolling Stones sa dostali do sporu s odevným reťazcom New Yorker

Rolling Stones sa dostali do sporu s i u nás veľmi dobre známym odevným reťazcom New Yorker. Na plagátoch oznamujúcich letný výpredaj sa totiž objavil motív vyplazeného jazyka podobného tomu, ktorý má slávna kapela už veľa rokov ako svoje logo. Formácia kvôli tomu New Yorker zažalovala.

Ich rozhodnutie nechápe šéf reťazca Fritz Knapp, ktorý tvrdí, že jazyk nepatrí „Stounom“ a že si kvôli tomu predsa nenechá zakázať i svoj vlastný jazyk. Právnici holandskej firmy Musior, ktorá zastupuje logá patriace Rolling Stones, to ale vidia inak. Podľa nich bolo zneužité takzvané Tongue & Lips Logo a odevná firma chce na tejto značke parazitovať.

Preto od firmy New Yorker požadujú takmer 280 000 eur. Väčšinu tejto čiastky by si ponechali oni, keďže vlastná pokuta tvorí len zlomok tejto sumy. Knapp označil celú záležitosť za drzosť a okrem toho sarkasticky utrúsil, že kapela si ešte necháva práva na svoje značky spravovať v daňovom raji v Amsterdame.

Len vytlačenie plagátov stálo New Yorker zhruba 120 000 eur a kvôli predbežnému opatreniu ich musia zo svojich pobočiek urýchlene stiahnuť.

Len pre informáciu, toto slávne logo od autora Johna Pascheho sa objavilo na albume z roku 1971 „Sticky Fingers“. Ten za svoj návrh dostal „až“ pädestiat libier!

Pozrite sa, ako slávne logo dokážu zvládnuť majstri grafici.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *