Rockový záber odštartuje tretiu dekádu s legendami

V Dolnom Kubíne začne druhý júnový víkend písať festival Rockový záber tretiu dekádu svojej histórie. Dvadsiatyprvý ročník od začiatku zasahujú zmeny. Zmenil sa organizačný tím, grafika festivalu a festival sa presunul na staro-nové miesto – na futbalové ihrisko do Veličnej pri Dolnom Kubíne. Organizátor ako dôvod uviedol kapacitné dôvody a dokonca zostal pri dvojdňovom trvaní tejto akcie, ku ktorej sa organizátori vrátili už vlani pri oslavách okrúhlej dvadsiatky. Ďalšou nemalou novinkou je pokračovanie tohto festivalu koncom júla v Námestove.

 

Poďme sa ale pozrieť na to, čo určite všetkých zaujíma najviac. Koho bude hostiť tohtoročný dolnokubínsky Rockový záber? Začnime legendami. Do tretej desiatky vovedú festival rovno dve. Jednou je maďarská stálica OMEGA, ktorá odohrá stominútovú a určite nezabudnuteľnú šou. Tou druhou sú Slováci MODUS, kde sa síce personálne obsadenie rapídne zmenilo, ale hity zostali. Na tieto dve kapely sa teší veľké množstvo ľudí, rovnako ako na ďalšie obľúbené slovenské skupiny NOC A DEŇ, ARZÉN, THE PARANOID, KONFLIKT, METROPOLIS, MASSRIOT či ČAD.

 

Ďalší slovenskí interpreti, ktorí sa na festivale objavia, sú FUERA FONDO, čoraz úspešnejší BULLET HOLES a aj metaloví ASENTH. Zo zahraničia okrem spomínanej Omegy zavítajú tento rok do Dolného Kubína aj české rockerky THE AGONY. Organizátor dá priestor ako každý rok aj mladej domácej krvi, a tak spomenutých štrnásť kapiel doplnia ešte dve lokálne bandy RED MORNINGS a THE RISING SIGN. Takže hor sa 8. júna od pätnástej do Veličnej pri Dolnom Kubíne. 

https://youtube.com/watch?v=youtu.be

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *