Rockový Grog slávi 25. výročie

Rocková kapela GROG zo Severnej Moravy oslávi tento rok už 25 rokov svojej existencie. Veľký narodeninový koncert sa uskutočný v rámci Pivných slávností v Bohumíne 17. augusta. Grog začína svoj set o 18:30 a muzikanti sľubujú, že okrem známych hitov tu predstavia aj dve novinky z pripravovaného albumu.

 

Spološne s kapelou sa na pódiu objavia aj kolegovia z hudobnej brandže – gitarový mág Andonis Civopulos (Special, Jammy Jack, Legendy se vrací), gitarista Jura Šperl (Limetall, Ingott, ex-Citron) a gitarista a spevák Ota Hereš (Alkehol, Törr), takže sa môžete tešiť na nevšedný hudobný zážitok. Bohumínsky pivovar k tejto príležitosti uvaril špeciálnu limitovanú edíciu výročného svetlého ležiaka, pivo Grog, ktoré bude možné ochutnať len na tejto akcii.

 

Skupina za dobu svojho pôsobenia vydala 5 štúdiových albumov, na ktorých sa podieľalo niekoľko známych umelcov, a vystupovala na prestížnych hudobných festivaloch nielen doma, ale aj v zahraničí. Pred nedávnom pracovití rockeri vyprodukovali v réžii legendy českej klipovej tvorby Davida Beránka videoklip ku skladbe Pod vlajkou z překřížených hnát, kde sa role krstných otsov ujali Ota Váňa z Kabátu a Tonda Rauer z Harlej.

 

Grog v súčasnosti hrá v zložení Marcel Blaha (spev), Martin Sitek (gitara), Mirek Satora (gitara), Honza „Valda“ Valuštík (basová gitara) a Roman „Malvin“ Horníček (bicie).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *