Rockového záber hlási program plný slovenských interpretov

Minulý rok začal oravský festival Rockový záber už tretiu dekádu svojej existencie. Organizátori to skúsili opäť potiahnuť dva dni a okrem Dolného Kubína sa festival po prvý raz konal s niekoľkotýždňovým odstupom dva dni aj v Námestove. Už vlaňajšia účasť napovedala tomu, čo sa tento rok stalo realitou – 22. Rockový záber sa bude konať iba v Námestove a len jeden deň. Zmenou je však počet pódií. V Námestove vyrastú tentokrát dve, aby sa urýchlili prestoje medzi kapelami a vošlo sa do jedného dňa čo najviac muziky.

 

Na nábrežie Oravskej priehrady sa v sobotu 15. júna zhromaždia určite fanúšikovia rockovej muziky z celého okolia. Po vlaňajších hosťoch, akými boli Slade, Drupi či Omega, je zatiaľ tohtoročný program zložený z čisto českých a slovenských interpretov, ale mená v line-upe určite prilákajú široké publikum. Z lokálnych kapiel sa fanúšikovia môžu tešiť na dve dolnokubínske formácie. Ako mladí indie/artrockoví THE RISING SIGN, tak aj ostrieľaní rockeri TARGO, vďaka ktorým sa festival Rockový záber dožil takého pekného veku, pripravujú na koniec tohto roka nové štúdiové albumy. Koľko nových skladieb sa vojde do ich koncertného setu, sa príďte presvedčiť sami.

 

Pódium ozdobia na tohtoročnom Rockovom zábere aj dve čisto dámske zostavy. Zo susedného Česka zavítajú do Námestova THE AGONY. Dievčatá si vlani zahrali aj v Dolnom Kubíne, aj v Námestove a zožali slušný úspech. Nečudo, že ich organizátori pozvali opäť. Tento raz sa pridá navyše trio POISON CANDY, ktoré na oravskom pódiu svoj debut Stuck In Rock aj pokrstí (tak ako na väčšine svojich koncertov).

 

Generácie mladších rockerov a hlavne rockeriek určite poteší účasť kapiel ako JOHN WOLFHOOKER a ZOČI VOČI. Tí starší viac možno ocenia TUBLATANKU či na Orave všeobecne obľúbený ARZÉN. Okrem nich obecenstvo roztancuje POLEMIC. Zlatým klincom bude ale určite pre väčšinu účastníkov trojica humorne naladených slovenských kapiel BIJOUTERRIER, HEĽENINE OČI a HORKÝŽE SLÍŽE. Vidieť tieto tri formácie v jeden deň bude skutočný rockový záber nielen pre nohy a krčnú chrbticu, ale i pre bránice. A to by ste si nemali nechať ujsť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *