Rocková Zahrádka No. 3. už prvý augustový deň

A máme tu tohtoročnú predposlednú Rockovou zahrádku v Nároďáku – v sobotu 1.8.2020 zahrajú kapely, ktoré fanúšikovia Nároďáku poznajú z februárového „NÁROĎÁK BEER FESTu“.

Ako prví vystúpia punkeri TARANISOVY KOLEČKA z Hradca Králové, a svoj set odštartujú v 18:00.

DANGAR SIX z Jablonca odštartujú svoj set okolo ôsmej hodiny večer, a fanúšikovia sa môžu tešiť na ich metalové pecky ako „Banda šílenců, Poslední nářez, Hodina policejní, DanGar Six a Posel ironie“.

Dangar Six

Rocková Zahrádka No. 3. už prvý augustový deň
Rocková Zahrádka No. 3. už prvý augustový deň

Vznik jabloneckej rock-metalovej skupiny sa datuje do mája 2013, kedy členovia heavy/speed metalovej bandy Euthanasie, spevák Dan Řičica a gitarista Patrik Baňas, založili vlastný hudobný projekt. V tej dobe sa už počítalo s bubeníkom Honzom „Kissákom“ Hrabánkom, ktorý sa do novej formácie zapojil takmer okamžite. O pár týždňov neskôr sa ku kapele pridal basák Josef Ivanič a skupina, ktorá v tej dobe bola ešte bez mena, mala tak svoj hudobný základ postavený. Na prelome júla a augusta 2013 sa k štvorici pridal klávesák Michal „Majkl“ Hora. O mesiac na to dostala kapela finálnu podobu, kedy prišiel ďalší gitarista Dan „Žejdlík“ Šimek. Názov skupiny vzišiel po dlhých diskusiách a večeroch pri pive, zelených, rume atď., až koncom septembra skrátením slov Danova garáž, kde hudobníci skúšajú, a s vyjadrením počtu členov kapely vzniklo DanGar Six.

Potom prišiel prvý koncert v jabloneckom Barbars Riders Clube, kde kapela zožala obrovský aplauz a sami sa tak uistili, že sú na správnej ceste.

Po roku koncertovania odišiel z kapely gitarista Dan Šimek a rock-metalová banda tak pokračovala v osadenstve piatich členov. Niektoré skladby museli byť jemne upravené a chýbajúcu gitaru si medzi sebou rozdelili Patrik na gitare a Michal na klávesoch. Nakoniec DanGar Six koncom roku 2014 našli Martina Pecha, ktorý doplnil zostavu a 30. januára 2015 odohrali koncert v Janove nad Nisou.

Od jesene 2015 je kapela opäť bez jedného člena, pretože gitarista Medvěd sa vydal na pol ročnú stáž do Portugalska. Kapela obmedzila vystúpenia a sústredila sa na obmenu songov, tvorbu svojich vlastných vecí a pozvoľnú prípravu materiálu k vydaniu albumu.

Aby tých zmien nebolo málo, na prelome jesene a zimy musel zo zdravotných dôvodov obmedziť svoje účinkovanie v kapele bicman Kissák. Od Nového roka sa teda k hudobníkom pridal bubeník Roman Řehořek, ktorý prišiel zo spriatelenej bandy The Broken Dam. Kissák naďalej zostáva čestným členom ansámblu DanGar Six.

Prípravy na nové CD vyvrcholili začiatkom roka 2018, kedy sa kapela odobrala do nahrávacieho štúdia v pražskej mestskej časti Hostivař. V máji bol album s názvom „Smetiště dějin“ na svete a okrem jeho prezentácie na letných festivaloch, napríklad Masters Of Rock, začala pozvoľná príprava nových skladieb.

Taranisovy kolečka

Rocková Zahrádka No. 3. už prvý augustový deň
Rocková Zahrádka No. 3. už prvý augustový deň

…pretieklo už mnoho vody, čo sa zišla partia chalanov na učňáku, aby založili kapelu, pretieklo už mnoho vody, čo šli každý svojou cestou a naberali skúsenosti na poli hudobnom, až prišiel rok 2016, kedy sa pri jednej hudobnej udalosti znovu zišli a rozhodli sa vzkriesiť boha hromu Taranisa. Tak sú tu opäť pod názvom Taranisovy kolečka!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *