Rocková Maturita už pozná troch nových víťazov

V piatok 8. novembra v Bratislave už po tretí raz maturovali mladí muzikanti. Finále tohtoročnej Rockovej Maturity sa konalo v MMC a večer to bol skutočne nabitý. Maturovalo sa po prvý raz až v troch kategóriách – Pop, Rock a Metal – a všetkých pätnásť kapiel odohralo svoje pätnásťminútové sety v jeden večer. Vždy po odohratí všetkých kapiel v danej kategórii došlo k jej vyhodnoteniu sedemčlennou porotou, vždy inou pre danú kategóriu.

Bola to dlhá noc. S malou dušičkou som prepočítaval, aký sklz kapely počas prezentácie naberú. Každá kapela totiž dostala 10 minút na nazvučenie, pričom predošlá sa počas rovnakého času mala odpratať z pódia. Napokon všetko fungovalo viac-menej podľa plánu. Tí trpezliví a vytrvalí si tak vychutnali hudobnú všehochuť, ktorá trvala od šiestej večer až do druhej hodiny nadránom.

Ako prvé na pódium vyšli metalové kapely a slova medzi jednotlivými vystúpeniami sa ujímal moderátor a šéfporotca Pišta Vandal. V rámci bodovania poroty vyhrali martinskí Eufory, ale práve tu sa prejavil skrytý bonus Nitranov As They Rise, ktorých prišla podporiť početná skupina fans. A o povestný „p…. chlp“ porazili Eufory. Čo sa predvedenej muziky týka, víťaz rozbil klub MMC svojím melodickým coreom, ich vystúpenie bolo dravé, hoci, priznajme, v rámci svojho žánru nič nové nepredviedli. Nie je to kritika, mládenci musia ešte dozrieť a sú na najlepšej ceste, aby sa im to podarilo. Druhí Eufory boli nielen očakávaným víťazom kategórie, ale aj pravdepodobne najzohratejšia partia metalovej časti večera. Žiaľ, víťazstvo im ušlo práve o tú podporu fanúšikov.

Kategória Metal

3. miesto: RANNÁ NEVOĽNOSŤ
2. miesto: EUFORY
1. miesto. AS THEY RISE

Najväčšiu podporu v rámci kategórie Rock mali The AnyOne z Bratislavy. Prišli ich podporiť pravdepodobne všetci rodinní príslušníci a súrodenci. Mládenci vo veku 17 až 19 rokov síce cenu nezískali, ale podpódiovú fansarmy mali ukážkovú. A v tejto kategórii sa nám na pódiu objavilo aj prvé „kinderko“, tehotná frontwoman z Poison Candy Miri J. aka Mirka. Túto neskrytú výhodu o jedného nehrajúceho člena pretavili do slušnej tretej pozície. Môj osobný favorit, Parketový Lev, si odniesol druhé miesto a víťazom sa stalo trio sídliace neďaleko Nitry Kiero Grande.

Kategória Rock

3. POSION CANDY
2. PARKETOVÝ LEV
1. KIERO GRANDE

Táto kategória pôsobila asi najrozporuplnejšie. Stretli sa tu všetky žánre, ktoré nesadli do metalu ani do rocku. Či už ide o indierockerov The Rising Sign, multižánrový Autumn Smile, poprockový Klons, naozaj jediný skutočný pop predviedli Banskobystričania Kvet z Alokatu. Asi aj to sa podpísalo na ich víťazstve v danej kategórii, pričom nepomohlo ani druhé tohovečerné „kinderko“ na pódiu, nehrajúci neutajený člen Lenky „Vočko“ z Autumn Smile.

Kategória Pop

3. AUTUMN SMILE
2. FORTUAN
1. KVET Z ALOKATU

Počas prezentácie finalistov na pódiu MMC dostali možnosť zahrať si na pódiu klubu Randal aj niektoré z nefinálových kapiel. Pozvanie prijali Lucia Šútorová Band, Marturos, Babadara, Hello Brian, Wotepity, Luisville Story či The Butchers. Škoda, pri bare bolo relatívne plno, pod pódiom to bolo dosť biedne.

Organizačne dopadla Rocková Maturita a jej tretí ročník na výbornú nielen z pohľadu kapiel, ale aj z pohľadu návštevníka. Tu patrí obrovské poďakovanie celému tímu okolo Rockovej Maturity a naozaj každému, kto prispel svojím dielom k vydarenej súťaži a k vydarenému večeru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *