Rocková maturita predstavuje finalistov – I. časť

Rockový galavečer s ôsmymi finalistami a špeciálnym bonusom, 25 ročným KONFLIKTOM, sa blíži. V Majestic Music Clube to vypukne už 28. 11. 2015. Kto sa pobije o miesto prvého víťaza Rockovej maturity? Predstavujeme prvých štyroch finalistov.

 

RADIX

Prvým predstaveným finalistom je hudobné zoskupenie RADIX. Radix a jeho tvorba je rôznorodá ako samotné zloženie štýlov finálových kapiel Rockovej maturity. Bez nejakého ostychu plávajú rockovými štýlmi od country, cez punkrock až k ostrým metalovým riffom, čoho najlepším dôkazom je ich posledný album z roku 2014, vydaný pod názvom Nezlomní a nezlomení. Ide o podarený kúsok ich diela, ktorý aj odstupom času dokáže osloviť a vymazať slovo „nuda“ z hláv počúvajúcich túto rockovú rôznorodosť.

 

Kapela hrá v súčasnom zložení Milan Páleš – spev, Miroslav Kšiňan – basa, Martin Mesároš – gitara, Martin Školiak – klávesy a Janko Kovár – bicie už viac rokov, aj keď v začiatkoch výmen na postoch inštrumentalistov bolo celkom dosť. Skupina Radix stavia na silných slovenských textoch, charakteristickom speve a rockovej muzike vo všetkých jej podobách.
 

ACES

Slovenské decká rokenrolu, to je pre ACES príznačný názor. Vekovo najmladšia kapela zbiera skúsenosti od roku 2011, prvé úspechy v súťažiach a koncerty na klubovej scéne prichádzajú už v roku 2013. Sami chalani definujú svoju hudbu ako raw rock n‘ roll a ide o čistý rock nabitý energiou a presne cieleným zásahom aj do sŕdc neortodoxných rockerov. Skupina Aces je momentálne jedinečným zjavom na našej rockovej scéne, hrdo nesie odkaz starých beatových legiend v novom šate a zvuku.

 

Aktuálna zostava kapely Tomo Michalčák – gitara, spev, Lubo Michalčák – bicie, Štefi Tomko – gitara, Tomáš Granec – basgitara vás rada presvedčí o svojich kvalitách na finálovom večere Rockovej maturity.

 

MEREDITH

Zástupcom východu vo finále Rockovej maturity je pekelný posol MEREDITH, hrajúci melodic metalcore už od roku 2010. Na pódiách stoja už od nasledujúceho roku, prvé úspechy prichádzajú v roku 2012, kde sa stali víťazmi súťaže Rock My Fest. Ich prvé EP pod názvom Calm Before The Storm malo dobrý ohlas ako v radoch množiacich sa fans, tak aj u odbornej verejnosti. Kapela pracuje so skvelým zvukom a nechýba jej charizma, závan tajomna a sú tými pravými zvodcami pekelnými, čo nie je vôbec na škodu.

 

Čerstvou vecou z dielne Meredith je ich nové EP, vydané a krstené v posledných týždňoch na koncertoch v Košiciach aj Bratislave, pod názvom Blood Diamond Scars s krstným otcom Igorom Belajom z The Paranoid. Pod rovnomenným názvom aktuálne prebieha aj tour kapely. Že ide o ozajstných pekelníkov, nás presvedčili aj pri samotnom krste EP-čka, pri ktorom použili čerstvú krv z argentínskej kravy a slovenskej ovečky.

 

THE ROCKEFELLAS

Jednou z kapiel, ktoré obohacujú finále RM, je hudobné zoskupenie THE ROCKEFELLAS. Táto kapela zložená z členov bratislavského vidieka žije a hrá čistý rock n’roll, presnejšie rockabilly, ktorým vždy roztancujú všetky dievčie nožičky. Vznikli niekedy v roku 2012, keď spojili svoje sily dve bandy – Devilstreet 13 a The Red Rems, a prijali nových členov. Momentálne fungujú v zložení Walter – spev, Peti – bicie, Tibi – gitara/ vokály, Fabko – basa/ vokály, Zoli – kláves a snáď nás vo finále prekvapia aj s Palim – saxík.

 

The Rockefellas momentálne tvorí nové songy, nahráva ich v štúdiu a veľa koncertuje. Ich koncerty sú nabité energiou a pod pódiom vrie plný kotol uvarených fanúšikov. Aj preto sa zastavte na finále Rockovej maturity a podporte túto bandu na ich ceste za ich snom – prvým albumom. Aj keď kvalita finalistov je vysoká, chalani z The ROCKEFELLAS si absolútne veria a tešia sa na stretnutie s vami.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *