Rocková Maturita je späť s ešte kvalitnejším tretím ročníkom

Práve odštartoval 3. ročník najväčšej slovenskej súťaže kapiel Rocková Maturita – Garage Awards 2019. Talentované kapely sa určite majú načo tešiť. Organizátor súťaže Slovenské hudobné fórum, o.z. sa rozhodol posunúť latku ešte ďalej a prekonať predošlé veľmi úspešné ročníky. Tento ročník bude organizátor vyhľadávať aj nové, netradičné partnerstvá za účelom spájania slovenskej hudobnej scény a búrania žánrových predsudkov.

 

Finálový večer 2. ročníka Rockovej Maturity nenechal nikoho chladným. Zvuk, svetlá, svetelné obrazovky a produkcia, ktorú na Slovensku len tak nevidíme. V porote sedelo množstvo známych mien z hudobného biznisu. Absolútnymi víťazmi v Kategórii Pop & Rock sa stali BULLET HOLES a v kategórii Hard & Heavy – FISHFACE. V marci a apríli 2017 víťazi v spoločnosti ďalších 4 finalistov absolvovali turné po slovenských a českých kluboch.

 

Čo vás čaká v 3.ročníku Rocková Maturita – Garage Awards 2019? Pre zvýšenie atraktivity súťaže a lepšej žánrovej identifikácii súťažiacich kapiel budú tento rok otvorené tri kategórie: Pop, Rock a Metal. Navyše sa otvorila možnosť prihlásenia pre kapely z Českej republiky. Organizátor očakáva viac ako 100 prihlásených kapiel. Prihlasovanie kapiel je možné do 05. mája 2019 v zmysle Všeobecných podmienok súťaže.

 

Semifinálové zápolenie sa udeje na kvalitných slovenských festivaloch Topfest a Horehronské Mecheche za účasti 10 semifinálových kapiel z každej kategórie. Samozrejmosťou sú súťaže pre fanúšikov, výhodnejšie možnosti získania vstupeniek, hranie aj pre niektoré nepostupujúce kapely. 

 

Finálové večery prebehnú opäť v bratislavskom MMC v dňoch 8. a 9. novembra 2019, pričom nebude chýbať ani špeciálny Galavečer. V novembrovom finále s predstaví 5 kapiel z každej kategórie. Kapely a diváci sa môžu tešiť na ešte bombastickejšiu produkciu aj na koncerty známych mien slovenského showbiznisu počas galavečera.

 

Ceny pre výhercov súťaže sú podľa poradia pre každú hudobnú kategóriu už klasikou: spoločné CZ/SK turné pre víťazov, nahrávka a produkcia albumu, videoklipy a pod. v zmysle Všeobecných podmienok súťaže. Každá kapela sa môže tešiť na fundované porotcovské názory na svoju produkciu, semifinálové kapely a finálové kapely na kvalitné live nahrávky svojich vystúpení. Rocková Maturita nie je len súťažou, je platformou pre spoznávanie sa hudobníkov, výmenu ich názorov a zábavu všetkých zúčastnených.

 

Na stránkach www.rockovamaturita.sk bude 13. mája zverejnený kompletný zoznam prihlásených kapiel. Z tých bude odbornou porotou a mediálnymi partnermi vybratých 9 postupujúcich kapiel z každej kategórie a diváckym hlasovaním ďalšia 1 kapela. Zoznam semifinálových 10 kapiel v každej kategórii bude zverejnený na stránkach webe súťaže najneskôr do 27. mája.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *