Rocková beermovka opäť ponúkne gitarovú všehochuť

Ani v roku pána 2018 nebudú rockeri v Sabinove a okolí ochudobnení o tradičnú sviatosť s názvom Rocková beermovka. 10. november bude dátumom, kedy sa táto obľúbená akcia uskutoční už ôsmykrát, a to v Mestskom kultúrnom stredisku Sabinov. Tak, ako je u organizátorov dobrým zvykom, opäť pôjde o hudobný koktejl viacerých žánrov. Postarajú sa o ňu kapely z najrôznejších kútov našej vlasti, no tentokrát sa predstavia aj formácie spoza rieky Moravy.

 

Ťahákom tohto ročníka budú ostravskí MALIGNANT TUMOUR. Pôvodne grindcoreová kapela sa za takmer tri dekády existencie transformovala na originálny zjav československej scény kombinujúci crust, punk, ale aj heavy metal. Niekoľkonásobní nominanti a v roku 2010 dokonca aj víťazi cien Břitva v kategórii album roku (za album Earthshaker) sú uznávaným pojmom koncertujúcim nielen doma, ale aj po Európe, za všetky spomeňme turné s americkými legendami Possessed. Zatiaľ posledný, opäť veľmi pozitívne hodnotený album The Metallist vyšiel v roku 2016 pod kanadským vydavateľstvom Unrest records.

Pekelne rýchlym thrash metalom vás prefackajú chalani ACID FORCE z Banskej Bystrice. Štvorica stihla za štyri roky fungovania vydať EP, skvelý dlhohrajúci debut Atrocity For The Lust a dostať sa do finále Wacken Metal Battle 2017. Armáda riffov, mladícka dravosť, nasraný vokál a štipka nostalgie sú skvelými ingredienciami pre plnokrvnú šou, počas ktorej sa naozaj neoplatí ostať stáť s prekríženými rukami.

Ďalšími do partie budú ROCKINJACKALS zo sliezskeho mesta Krnov. Dáma a páni sa vzhliadli v žánri psychobilly a hrá im to parádne. Ich fúzia punku a rockabilly na nahrávkach funguje skvele, tak aké to asi musí byť na koncerte? Príďte sa presvedčiť! Pre fanúšikov kapiel ako Kitty In A Casket, Nekromantix alebo The Hillbilly Moon Explosion povinnosť.

Návštevníci tohtoročnej Rockovej beermovky budú svedkami malého zázraku. Inak sa totiž ani nedá nazvať vzkriesenie prešovského kultu GAGAS. Jedna z prvých metalových kapiel z metropoly Šariša vznikla už v roku 1987 a už v tom čase si vytvorila svoj nezameniteľný sound aj vďaka huslistke Inge v zostave. Na konte majú dva plne inštrumentálne albumy Pod vodou (2001) a All This World (2006) a prečo boli svojho času považovaní za lokálnu legendu, ukážu v Sabinove.

 

Na začiatku podujatia si zahrá ešte jedna kapela ako náhrada za rozpadnutých Rugevít. Šancu majú mladé kapely z Prešovského alebo Košického kraja, záujemcovia sa môžu prihlásiť do 9. septembra na facebookovej stránke Rockovej beermovky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *