Rock pod Kameňom vás ohúri už v prvý deň

Pokiaľ ste mienky, že väčšina slovenských festivalov je nudných a málokedy ponúknu niečo, čo má poriadne grády, po tohtoročnom už štrnástom ročníku Rocku pod Kameňom svoj názor určite prehodnotíte. Veď už v prvý deň trojdňovej rockovej nálože sú nachystané hneď tri veľké mená – WITHIN TEMPTATION, KABÁT a WANASTOWI VJECY. A čo si priať viac, než takýto štart?

Je skvelou správou, že na ňom vystúpia aj Kabáti, ktorí tento rok nemajú veľa koncertov v rámci slovenských festivalov. O to lepšia je správa, že sa objavia na tom najväčšom východoslovenskom.

 

Velikáni od susedov sú rozhodne poriadni úlovok a vždy majú čo ponúknuť. Legendárna rocková pätica už vo štvrtok 4. augusta prestrihne pomyselnú pásku a otvorí tri dni plné skvelej hudby. Fanúšikovia s nimi tak môžu osláviť získanie multiplatinovej dosky, ktorú získali za predaj albumu Do pekla/Do nebe.

,,Domov“ prídu aj Wanastowi Vjecy, ktorí sa na tomto festivale skutočne už môžu cítiť ako doma, keďže sa opätovne vracajú na Rock pod Kameňom pre predchádzajúce úspechy na ňom. Tie im priniesli davy fanúšikov, takže nečudo, že sa tu radi ukážu znova.

 

Okrem toho táto kapela minulý rok v septembri ohlásila zahájenie prác na novom albume. Kedy vyjde zatiaľ nie je známe, ale stále môžeme dúfať, že to stihnú do augusta a prinesú so sebou samé skvelé nové pecky.

Sme radi, že sa nám opäť podarilo pritiahnuť známe české kapely Kabát a Wanastowi Vjecy. Obe kapely sú u nás ako doma a vždy potešia našich fanúšikov. Veľkou novinkou tento rok bude kapela Within Temptation, ktorá patrí k tomu najlepšiemu v rámci žánru v Európe. Na našom festivale vystúpia vo štvrtkovom programe,“ informoval Marián Križánek.

Tretím známym menom na tomto výbornom festivale sú teda holandskí Within Temptation. Tento rok oslávia dvadsať rokov svojej činnosti, kedže Sharon den Adel a Robert Westerholt založili kapelu v roku 1996. Okrem nich je v zostave aj ďalších päť členov – dvaja gitaristi (Ruud Jolie, Stefan Helleblad), basgitarista (Jeoren van Veen), klávesák (Martijn Spierenburg) a bubeník (Mike Coolen).

 

Symphonicmetalová parta so šiestimi štúdiovými albumami na konte – posledný je Hydra z roku 2014 – a s mnohými úspechmi sa u nás nepredstaví prvýkrát. Napriek tomu to však tu bude jedno ich prvé – prvé vystúpenie na Slovensku pod holým nebom.

Mená ďalších účinkujúcich sa budú postupne odkrývať. Padať budú domáce, ale aj zahraničné mená. Okrem spomenutej trojice je však zatiaľ jasné, že v piatkovom programe budete mať šancu vypočuť si Aleša Brichtu.

 

Festival sa uskutoční 4. – 6. augusta v rekreačnej oblasti Sninské rybníky. Vstupenky sú už v predpredaji za 25€. Nájdete ich buď na predajných miestach v rámci mesta Snina (Cafe Capri) alebo na internete, kde pri kúpe siedmich lístkov či permanentiek ôsmy/ôsmu dostanete zadarmo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *