Rock pod Kameňom na poslednú chvíľu rozširuje program o ďalšieho headlinera

Blížime sa k úvodnému otvoreniu brán jedinečného rockového festivalu na Slovensku. O necelý mesiac sa na Sninských rybníkoch rozozvučia každoročné hudobné tóny podujatia Rock pod Kameňom 2019. Napriek avizovanému programu prinášajú organizátori do piatkového harmonogramu svetovú metalovú čerešničku. K headlinerom pribudne mysteriózny šaman, protestný spevák, revolučný hrdina, pravý „metalhead“, zúrivý konzument ťažkej hudby všetkých žánrov, manžel, otec, líder, skladateľ Max Cavalera s kapelou SOULFLY.

 

Soulfly obsahuje mnoho štýlov metalu s brazílskou kmeňovou a svetovou hudbou. Pôvodný lyrický obsah sa točil okolo spirituality, politických a náboženských tém, s neskoršími albumami zahŕňajúcimi ďalšie témy vrátane vojny, násilia, agresie, otroctva, nenávisti a hnevu. Všade, kde sú ľudia zbavení práv, slúžia piesne Soulfly ako ich hymny.

 

Americká metalová kapela je vedená bývalým frontmanom Sepultury Maxom Cavalerom, ktorý založil kapelu po odchode z brazílskej skupiny v roku 1996. Max a Igor Cavalera sú pôvodnými zakladajúcimi členmi vplyvnej heavymetalovej legendy Sepultura, konkrétne tímom, ktorý stojí za ranými albumami kapely. Skupina bola hlavnou silou v žánroch groove metal, thrash metal a death metal počas neskorých 80. a začiatkom 90. rokov s ich neskoršími experimentmi.

 

„Kompletne celý produkčný tím okolo festivalu Rock pod Kameňom sa teší, že už po uzavretí programu môžeme ohlásiť a spraviť našim fanúšikom radosť doplnením takejto metalovej čerešničky. Už sme to nečakali, ale na poslednú chvíľu si pre nás kapela Soulfly vo svojom nabitom programe spravila miesto,“ s radosťou prezrádza PR manažér festivalu Pavol Dráb.

 

V hudobnom priemysle slávi Max Cavalera jedinečné úspechy. Maxova novšia práca so Soulfly a ďalšie projekty ako Cavalera Conspiracy, Killer Be Killed, okrem Igorovho projektu Mixhell, dokazujú trvalú silu dedičstva Cavalera. Je jedným z najplodnejších umelcov, akého pozná oblasť metalovej hudby.

 

Generácie fanúšikov nasledujú Maxove zastreté tóny a neustály rytmický odraz Soulfly vyzbrojený štvorstrunovými gitarami, nezameniteľným vrčaním a okamžite rozoznateľným riffom. Exkluzívne v Snine pod holým nebom si fanúšikovia vychutnajú Soulfly v rámci ich letného putovania po Európe, po ktorom odchádzajú znova na turné po Severnej Amerike.

 

O program Rock pod Kameňom, ktorý patrí medzi najväčšie a najlepšie festivaly na Slovensku, sa postarajú aj BEAST IN BLACK, ARKONA, ALESTORM, VAN CANTO, DYNAZTY, CRYSTAL VIPER, STEEL ENGRAVED, BACK:N:BLACK, THE ZOO, MOTORBAND, DOGA, WALDA GANG, HORKÝŽE SLÍŽE, BIJOUTERRIER, METROPOLIS, DEREŠ a mnoho ďalších. Festival Rock pod Kameňom sa koná od 1. do 3. augusta 2019 v unikátnej oblasti Sninské Rybníky a v jedinečnej atmosfére, ktorú môžete zažiť len raz do roka.


Použité zdroje:
Pavol Dráb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *