Rock pod Kameňom 2018 má známe prvé tri veľké mená

Medzinárodný rockový festival Rock pod Kameňom pridáva do svojho programu dve obľúbené mená. Hviezdou svetového mena je DRAGONFORCE, ktorá najviac púta pozornosť rýchlymi melodickými skladbami. Predaj albumov v sedemciferných číslach, nominácia Grammy v kategórii Best Metal Performance, skvelý predaj vstupeniek v rámci celosvetových turné, gitarové sóla atakujúce rýchlosť svetla prstami Hermana Li, samostatne ovenčeného titulmi za jeho inštrumentálne schopnosti. Festival tiež ponúkne popredného českého pesničkára TOMÁŠA KLUSA premiérovo pod holým nebom na východe Slovenska.

 

Kapela Dragonforce je svetovým rýchlikom v kombinácii s kvalitne vybudovaným menom a davom fanúšikov patrí medzi metalové esá. Od vzniku kapela vyniká vďaka božskému gitarovému zvuku a magickým prstom Hermana Li a Sama Totmana.

 

Novinkou v kapele je remastrovaný album The Power Within, ktorý plánujú vydať o necelý mesiac. „Mám radosť, ako sa Re-Powered Within ukázalo. Remixovali a prerobili sme pôvodnú hudbu s modernejšou produkciou v duchu našich posledných dvoch albumov. Výsledkom je jasnejší a nabitejší zvuk. Fanúšikovia budú môcť počúvať hudbu podrobnejšie, prinášame tak detaily, ktoré predtým nepočuli a vstúpili do nových skladieb, ktoré milujeme ešte viac,“ hovorí gitarista Herman Li.

Žánrovo trochu inak divákov roztancuje a poteší Tomáš Klus. Známy český spevák a pesničkár je hudobným fenoménom posledných rokov ako v Čechách, tak na Slovensku.

 

Tomáš Klus doposiaľ na slovenských festivaloch vystúpil iba zriedka, preto je veľkou cťou ho privítať premiérovo pod šírim nebom na východe Slovenska. Jeho improvizačný talent, humor, ale aj silné myšlienky povznášajú koncerty na vysokú úroveň, kedy odchádza publikum nabité pozitívnou energiou a s mierom v duši.

 

O otvorenie 16. ročníka festivalu Rock pod Kameňom sa z ostra postará jedná z najnavštevovanejších kapiel v Čechách a na Slovensku KABÁT. Festival Rock pod Kameňom sa uskutoční od 9. do 11. augusta v rekreačnej oblasti Sninské rybníky.

 

Trojdňové vstupenky na Rock pod Kameňom 2018 sú v predaji na predajných miestach v rámci mesta Snina (Cafe Capri), prostredníctvom formulára na webovej stránke rockpodkamenom.sk.


Použité zdroje:
Pavol Dráb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *