Rock pod Kameňom 2018 – deň tretí. Dragonforce nechali ľuďom padnúť sánky až na zem

Obľúbený festival v areáli Sninských rybníkov v Snine prešiel do svojho záverečného dňa. Rock pod Kameňom sa po dvoch slnečných a horúcich dňoch 11. augusta skryl pod dažďové mraky. Ani to však nezabránilo poriadnej rockovej zábave.

 

Posledný deň otvárala kapela INSIDE. Musím povedať, že spomedzi prvých kapiel všetkých troch dní bola asi najživším úkazom a aj napriek nepriazni počasia si pred pódiom strhli dostatok ľudí, ktorí sa bavili nielen ich hudbou.

 

Nasledovať mala kapela Abscondo, no namiesto jej vystúpenia sme sa dočkali len ticha a prázdneho pódia. Medzi prítomných sa len klebetením dostala informácia, že kapela jednoducho neprišla, ale kto vie, aký mala na to dôvod.

 

Program teda pokračoval vystúpením kapely METROPOLIS, ktorá už ani náhodou nepatrí medzi nováčikov, čo aj bolo na pódiu vidieť. Tvrdá muzika v kombinácii s elektronikou má veľa svojich fanúšikov aj v Snine a tí s kapelou ochotne spolupracovali. Prišlo dokonca aj na telepatickú komunikáciu medzi spevákom Radom a prítomnými rockermi.  Ich prídavok však prerušil náhly dážď, ktorý rozohnal ľudí pod pár prítomných stanov či dáždnikov.

 

Keď už napadala voda z neba, mohla prísť na pódium ŽIVÁ VODA. Legendy slovenskej scény hrali staré známe, rokmi overené skladby z čias, kedy boli ešte súčasťou Tublatanky. Starých rockerov síce potešili, no nejako zvlášť neoslnili, ich vystúpeniu chýbala nejaká tá šťava. No zase mnohým stáli za to, aby ich počúvali v blízkosti pódia aj napriek miernemu dažďu.

 

Už iná šťava prišla s nemeckou partiou VICE. Tí sa snažili rozprúdiť poriadnu rockovú párty, čo by sa im darilo asi o čosi lepšie, keby boli medzi prítomnými rockermi známejší. No aj napriek tomu rozhýbali nejeden kĺb, rozkričali nejedny hlasivky, potešili pár vetami v slovenčine či bubeníckym sólom do melódií kapely ABBA. A aby bolo jasné, že ide o párty, ich imidž dopĺňali neónové farby, dokonca aj na vlasoch bubeníka.

 

Poriadne strhnúť publikum sa podarilo britskej formácii DRAGONFORCE. Páni, to bola sila! Powermetalový orkán. Nie nadarmo sa táto kapela zaraďuje medzi najrýchlejšie na svete. Okrem kvalitného hudobného vystúpenia sme videli aj kvalitného frontmana Marca Hudsona, ktorý predviedol ukážkovú prácu s publikom. Keď mu však kričali: „Ešte jedno pivo!“ (asi si Dragonforce pomýlili so Sabatonom), nerozumel a aj vďaka tomu vzniklo pár vtipných situácií. Vo všetkých ohľadoch však predviedli profesionálne vystúpenie na vysokej úrovni a boli vyvrcholením nielen celého dňa, ale aj festivalu.

 

Príjemnú a kvalitnú bodku za festivalom dala dánska kapela PRETTY MAIDS. Banda vedená Ronniem Atkinsom nebola v Snine prvýkrát a očividne sa na pódiu cítila dobre. Spevák neustále chválil publikum a aj mal za čo. Aj keď počasie úplne neprialo, v areáli bolo plno. Všetci si užili posledné vystúpenie naplno až do jeho posledných tónov. Veď to najbližšie sa na tomto pódiu uskutoční až o rok.

 

A bol koniec. Šestnásty ročník Rocku pod Kameňom môžeme s čistým svedomím označiť za vydarený. Kvalitné a zaujímavé kapely rozumne rozložené na všetky tri dni, príjemný areál, vysoká návštevnosť. K dokonalosti by to chcelo ešte lepšie vyriešiť toalety, ktoré sa nachádzajú až mimo areálu festivalu ( preto desiatky ľudí „ocikávajú“ plot), ponúknuť viac možností na sedenie (pár paletových lavičiek je málo) a rozumnejšie vyriešiť stravovacie stánky (ak nakúpite pitie mimo areálu, dnu vás s ním nepustia a v areáli sa dostať k stánku bol niekedy celkom boj). To sú ale len detaily a na pozitívnom pocite, s ktorým sme z festivalu išli domov, to veľa neubralo. 

 

Rock pod Kameňom 2018: ŠTVRTOK, PIATOK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *