Rock Off 3 – Finále

Finále súťaže Rock Off 3 sa konalo 2. apríla 2016 opäť v Popka Music Pub. Do finálového kola postúpili traja víťazi z predchádzajúcich kôl.

 

Z prvého kola to bola skupina BLOODRUST. Táto košická skupina, ktorej členovia sú Michal Orinak –  gitara, Tomáš Magdosko – gitara, Matej Kupec – basa a Richard Munka – bicie, hrá výlučne vlastnú tvorbu. Tato kapela získala v hlasovaní priamo v Popka Music Pub prvé miesto. Boli mojím favoritom už po prvom  kole. Chalani majú určite perspektívu, dúfam, že budú len napredovať .

 

Ďalšia finálová kapela bola prešovská FIVE ROCK SOULS. V tejto skupine je zaujímavosťou, že sú v nej traja speváci. Hrajú vlastnú tvorbu zameranú najmä na rock, metal a to je to, čo ich baví. Ja len dúfam, že keď sa zdvihli kvóty pre hranie slovenskej muziky v rádiách, dostanú šancu aj oni, určite si ju zaslúžia.

 

Posledným finalistom bola skupina L4ST, ktorej domovom je Prešov. Kapela, ktorá svoj žáner definuje ako hard rock/crossover metal, má perfektne vypracovaný manažment okolo seba, čoho dôkazom je aj prvé miesto s počtom hlasov 1461.

 

Víťazi získali 300 €. Ako však povedal jeden z organizátorov MAXO: „Nejde tu o tú sumu, ale hlavné je to, aby kapely mali kde hrať. Prezentovať sa a získavať kontakty.“ Tretí ročník teda máme za sebou a tešíme sa na ďalší. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *