Rock n‘ rollový večer v Dolnom Kubíne dopadol na výbornú

Dolnokubínskym klubom Áčko sa prehnala energická rock n‘ rollová smršť. Talianska kapela KICKSTARTER RITUAL sa na Slovensku zastavila predstaviť nielen seba, ale aj svoj nový album Ready To Take A Ride, ktorý vyjde už onedlho. Z piatich koncertov, ktoré si títo páni naplánovali pre Slovensko, sa hneď prvý uskutočnil v klube Áčko v Dolnom Kubíne. Keďže sa vystúpenie kapely konalo v nedeľu, 11. júna, organizátori ho naplánovali na trochu skoršiu hodinu, aby prilákali aj tých, ktorí sa boja ťažkého pondelkového vstávania do práce. Samozrejme, rátalo sa s nejakým tým časovým sklzom, ale kapela začala hrať už niečo po dvadsiatej hodine.

 

Z pódia sršala od úplného začiatku obrovská energia. Úvodná skladba Cooperate nenechala nikoho chladným. V svižnom rock n‘ rollovom tempe odzneli takmer všetky ďalšie. Dokopy Kickstarter Ritual zahrali pre Dolný Kubín pätnásť autorských skladieb, medzi ktorými sa objavila aj jedna balada Hazy Days. Možno to nebola až tak celkom balada, ale prinajmenšom to bola jediná skladba večera bez bicích. Počas vystúpenia odznel aj jeden cover. Bola to pieseň Mother od americkej metalovej formácie Danzig. Čas s touto talianskou kapelou prešiel ako voda, a tak sme sa ani nenazdali a bolo po koncerte. To sa však nikomu nepáčilo. Nakoniec sa kapela predsa len na pódium vrátila a začala hrať na žiadosť publika ešte raz svoj pripravený setlist. Znovu z neho odzneli prvé štyri skladby prepojené rôznymi bluesrockovými improvizáciami, ktoré zneli vskutku famózne. Keď znela po druhý raz v ten večer skladba Nanananana, refrén už spievali azda všetci prítomní. Ale kapela sa riadila pravidlom, že v najlepšom treba prestať a že pokračovať sa bude na bare. A tak sa aj stalo.

 

Asi nie sme veľmi zvyknutí na bubeníkov, ktorý do svojej zostavy zariadia aj stojan s mikrofónom. Ale táto kapela disponuje veľmi talentovaným bubeníkom Fortuom, ktorý je zároveň hlavným spevákom. Vidieť ho v akcii bol ozajstný zážitok. Zvyšní dvaja členovia kapely, gitarista Göran a basgitarista Juliusz, za ním v ničom nezaostávajú a celé vystúpenie dofarbovali kvalitnými vokálmi. Gitarista bol navyše ten pravý rockový šoumen, a tak nechýbalo ani jeho pogovanie pod pódiom počas hrania, sólo na kolenách či hranie jazykom.

 

Niet čo dodať. Opäť skvelá akcia v Áčku, ktorá predstavila, bohužiaľ, neveľkému domácemu publiku talentovaných a zároveň veľmi skromných hudobníkov. Tí navyše nemali problém porozprávať sa s hocikým z novozískaných fanúšikov a rozdávali tony pozitívnej energie pred, počas aj po svojom vystúpení. 

 

Ako sme už spomenuli, kapela sa čo nevidieť chystá vydať po jednom EP Black Mama (2014) svoj debutový album. Informácia o jeho vydaní a rovnako aj jeho názov Ready To Take A Ride sú exkluzívne informácie, ktoré doposiaľ neboli nikde uverejnené. Aby toho nebolo málo, ako prví na svete vám prinášame aj artwork albumu a tiež jeho tracklist. 

Rock n' rollový večer v Dolnom Kubíne dopadol na výbornú
Rock n‘ rollový večer v Dolnom Kubíne dopadol na výbornú

Tracklist albumu Ready To Take A Ride:

1. Cooperate

2. Messin Around

3. Too Old

4. Dirty Old Town

5. Nanananana

6. The man On The Hawlin‘ Machine

7. Get It On

8. Hazy Days

9. The Cities Are Burning (With Rock’N’Roll)

10. Kiss My Gun

11. Ready To Take A Ride

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *