Rock In Vienna ide plnou parou vpred

Nie žiadnou novinkou, že letnými rockovo-metalovými festivalmi sa to za našimi západnými hranicami poriadne hemží. Po iné roky Česko a Rakúsko nemohli vidieť v Slovenku žiadnu konkurenciu, hoci sa naša hudobná reputácia už teraz krásne dvíha zo zeme. No zlákať na prvý ročník festivalu Metallicu a na druhý Rammstein… Tomu sa teda hovorí úspech.

Toto leto od 3. do 5. júna sa na Dunajskom ostrove Donauinsel už po druhý raz uskutoční festival ROCK IN VIENNA. Na okraji Viedne tak bude starému metalovému harcovníkovi Nova Rocku pripravená tvrdá konkurencia, čo vidno práve na poriadne nadupanom line-upe.
Už v piatok to začne hneď z ostra. Na dvoch pódiách sa spolu so spomínanými Rammstein objavia aj velikáni thrashmetalovej štvorky Slayer a Anthrax či Švédi zo skupiny Pain. Na svoje si prídu aj milovníci symfonického metalu v podaní violončelového zoskupenia Apocalyptica, no o zážitok sa postarajú aj zlaté dievčatká z Japonska Babymetal.
 

Veľké piatkové mená ale nebudú ukrátené o ich vzrastajúcu budúcu konkurenciu. Popri dvoch hlavných stageoch (Mind a Soul) sa na Rock In Vienna môžete vyblázniť na treťom, „pirátskom“ stagei a dať tak šancu možno nie až tak známym kapelám. Jolly Roger Stage ponúkne priestor bandám, ako sú Tuxedoo či Wage War, ktorí vydali svoj zatiaľ prvý album Blueprints za pomoci produkcie chalanov z A Day to Remember.
 

Sobota nebude ani v najmenšom zaostávať za piatkom, aj keď ďalšie thrashmetalové hviezdy sa v ten deň už nepredstavia. No pre tentokrát sa bude Rock In Vienna niesť na vlnách rocku, heavy metalu a folku. Najväčším ťahákom toho dňa bude bezpochyby majster v nepredvídateľných pódiových kúskoch Iggy Pop. Štýl jeho hudby nenesie žiadne presné pomenovanie, no zmeska pop-rocku, garage rocku, proto-punku či new-wave music nemôže priniesť nič iné ako poriadne odviazanú šou. Alternatívny nádych druhého dňa festivalu jednoznačne podškrtne aj švédske zoskupenie Mando Diao či The Subways s krásnou basáčkou Charlotte Cooper. Na Jolly Roger Stagi sa v ten deň predstaví folková britská banda Skinny Lister, Monster Truck, ktorí sa objavili na turné so Slashom či Deep Purple, ale aj domáci All Faces Down.
 

Posledný deň festivalu nemôže byť, samozrejme, neukončený ničím iným než tou najväčšou šou. A o tú sa veru organizátori postarali, keď do Viedne zlákali heavymetalovú legendu Iron Maiden. V rámci svojej The Book Of Souls World Tour sa v okolí Slovenska (a vrátane neho) objavia hneď niekoľkokrát a festival Rock In Vienna bude práve jednou z ich zastávok. Nepochybne ďalšími veľkými menami nedeľňajšieho line-upu sú aj Nemci In Extremo s kombináciou medieval, folk a thrash metalu alebo ďalší thrashmetaloví velikáni Kreator. Melodický a symfonický metal zastúpia britskí Dragonforce a, samozrejme, Nightwish ako druhý headliner záverečného dňa Rock In Vienna.

Koniec festivalu by snáď už nemohol byť lepší. Jedno obrovské lákadlo za druhým, tri dni plné perfektnej hudby a k tomu len pár kilometrov za našimi hranicami. Čo viac? Jedine už len kúpiť lístok. Vidíme sa vo Viedni! Vstupenky a ďalšie informácie nájdete na www.rockinvienna.at.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *