Rock In Vienna hlási ďalšie mená

Festival ROCK IN VIENNA, ktorý sa bude konať od 2. do 5. júna u našich západných susedov hlási nové info. Pred časom sme vás informovali, že festival bude po prvý raz trvať celé štyri dni a taktiež sa prvýkrát nebude špecializovať na rock a metal, ale bude multižánrovo zameraný.

 

Organizátori teraz dávajú do pozornosti, že už sú známe mená všetkých štyroch headlinerov. Troch z nich sme už spomínali. Hneď v piatok pozíciu headlinera obsadia hip-hoperi Macklemore & Ryan Lewis, v sobotu KINGS OF LEON a v pondelok DIE TOTEN HOSEN. Na nedeľu pribudla partia DEICHKIND, ktorá sa počas svojho pôsobenia pretransformovala z hip-hopovej formácie na (ako ich organizátor nazval) „party monster“, sami nazvali to, čo hrajú ako elektropunk. 

 

Ako predpovedá headliner, festival odštartuje výsostne hip-hopový piatočný program. Aspoň zatiaľ to tak vyzerá. Okrem formácie Macklemore & Ryan Lewis vystúpi hip-hopová skupina House Of Pain a nemecký hip-hoper Appletree.

 

Sobotný program okrem Kings Of Leon zatiaľ tvoria popoví Silbermond, Grossstadtgeflüster kombinujúci pop a elektronickú hudbu. A nakoniec predsa len aj čosi pre nás rockerov. Kapela DONOTS má za sebou už dvadsaťdvaročnú históriu a odohraných viac ako tisíc koncertov. Kapela kolíše kdesi medzi alternatívnym rockom a čistokrvným rock n‘ rollom a vraj vždy privedie davy do varu.  

Ako predpovedá headliner, festival zaháji výsostne hip-hopový piatočný program. Aspoň zatiaľ to tak vyzerá. Okrem formácie Macklemore & Ryan Lewis vystúpi hip-hopová skupina House Of Pain a nemecký hip-hoper Appletree.

Sobotný program okrem Kings Of Leon zatiaľ tvoria popoví Silbermond, Grossstadtgeflüster kominujúci pop a elektronickú hudbu. A nakoniec predsa len aj čosi pre nás rockerov. Kapela DONOTS má za sebou už dvadsaťdva ročnú históriu a odohraných viac ako tisíc koncertov. Kapela kolíše kdesi medzi alternatívnym rockom a čistokrvným rock’n’rollom a vraj vždy privedie davy do varu.  

V nedeľu sa môžete tešiť, okrem kapely Deichkind, na punkovo-indierockové zoskupenie SCHMUTZKI. Ich posledný album z roku 2016 Spackos Forever, ponúka takú štýlovú rôznorodosť, aká sa v rámci jedného albumu počuje málokedy. Od melancholických skladieb cez chaotické disko a indie až po punkrock najhrubšieho zrna.

 

A nakoniec si (konečne) prídu na svoje aj milovníci metalu. V nedeľu vystúpi na festivale aj kapela IN EXTREMO, ktorá prichádza na festival so svojím dvanástym štúdiovým albumom Quid Pro Quo z minulého roka, ktorý je už ocenený zlatom aj platinou. Kapela sa po roku vracia na festival odohrať šou, ktorá sa vlani kvôli búrke zrušila, preto dúfame, že teraz všetko vyjde tak, ako má. 

Ako sme už avizovali, v pondelok budú tridsiate piate narodeniny oslavovať na festivale Die Toten Hosen a v tento deň si zahrá aj nemecká rocková kapela Beatsteaks. Vystúpi aj nemecký rapper Marteria a dve rockové formácie. Prvou je kapela CLUTCH. Silné riffy, dobrý rytmus, skvelý spevák, zvuk hammondu a harmoniky. Rock, punk, bluesrock, stoner rock, post hardcore a tak podobne. Na to všetko sa môžete tešiť, ak na nich zájdete.

 

Zatiaľ poslednou z potvrdených kapiel je THE LIVING END. Austrálski rockabilly-pop-punkeri predstavia na festivale aj svoj album Shift z minulého roku. Prerazili nielen doma, ale aj v Európe, USA či Japonsku. Zahrali si s kapelami ako AC/DC a The Rolling Stones. Určite sa je na čo tešiť. 

Stále sú k dispozícií jednodňové lístky v cenách od 59,90€ do 79,90€. Sú k dispozícií na stránkach www.myticket.at, www.oeticket.com a www.wien-ticket.at. Štvordňové permanentky už dlho nebudú iba za 139,90€, čiže ak sa chystáte na tento festival, tak si ich zaobstarajte. Už 2. februára 2017 sa cena zdvihne na 159,90€. Pre náročnejších sú stále k dispozícií aj štvordňové VIP permanentky za 349.90€, ktoré vás rýchlejšie vovedú do areálu a môžete si byť istí, že sa dostanete do prvých radov pod pódiom. Jedlo a pitie si ale musíte kúpiť sami. To vám tieto lístky nezabezpečujú. Sú k dispozícií iba na www.rockinvienna.at/tickets.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *