ROBERT PLANT poteší Brno, na Slovensko sa nechystá

Zdá sa, že „hlas hlasov“ Robert PLANT si obľúbil Českú republiku. Po minuloročnej návšteve na festivale Colours of Ostrava zavíta tento rok, vďaka agentúre Live Nation, pre zmenu do druhej moravskej metropoly, do Brna. 23. júla (necelý mesiac pred svojimi 67. narodeninami) sa predstaví v tamojšej Rondo Aréne so svojou súčasnou skupinou SENSATIONAL SPACE SHIFTERS.

Táto ikona, ktorá vytrvalo odmieta akékoľvek snahy o reunion LED ZEPPELIN, sa vyžíva v mixovaní rôznych hudobných štýlov. Už na predchádzajúcom projekte sa s bluegrassovou speváčkou Alison Krauss dotkli R&B, blues, folk a country. Ovocím tejto spolupráce bolo získanie niekoľkých cien Grammy.

Aj keď oddaní fanúšikovia s veľkými nádejami očakávajú na každom novom albume zeppelinovský odkaz, nedočkali sa ani na tom poslednom. Album „Lullaby and… The Ceaseless Roar“ (2014) nahral so SENSATIONAL SPACE SHIFTERS a nájdete na ňom zmes folk-rocku, worldbeatu, blues-rocku, s občasným zabrúsením ku koreňom hard rocku. Samozrejme, počas spoločných live vystúpení nezabúdajú ani na piesne LED ZEPPELIN.

Keďže to vyzerá tak, že znovuoživenia LED ZEPPELIN sa nedočkáme ani za všetky „prachy“ sveta a ROBERT PLANT sa na Slovensku asi neukáže, jedinečná šanca vidieť ho je naozaj blízko, ako zemepisne, tak i časovo – v Brne 23. júla. Vstupenky si ešte môžete zakúpiť na www.ticketpro.cz

https://youtube.com/watch?v=8oVrITtClHc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *