Rob Halford: Máme pred sebou dlhú cestu, kým dosiahneme úplnú rovnoprávnosť

V nedávno interview s Birmingam Mail sa frontman JUDAS PRIEST Rob Halford rozhovoril o jeho angažovaní v LGBTQ komunite. V roku 1998 v MTV sa priznal k svojej homosexualite a už dlhú dobu sa venuje obhajovaniu práv gayov.

Rob Halford sa narodil v roku 1951. Spomína si, že čítal správy o tom, ako ľudia putovali do väzenia kvôli svojej homosexuálnej orientácii.

„Myslím, že je to stále boj pre viacerých ľudí, bez ohľadu na to, v akých časoch žijeme. Konkrétne pre mňa ako mladého chalana to bolo veľmi ťažké. Čítal som noviny ako aj ostatní ľudia a stále tam písali o hentom chlapovi, potom o ďalšom, že boli uväznení kvôli svojej orientácii. To nie sú najlepšie podmienky pochopiť seba ako osobnosť. Obával som sa, či sa mi to tiež nestane. Bol vyvíjaný strašný nátlak a perzekúcia, ktorá trvá v niektorých častiach sveta do dnešných dní,“ povedal Halford.

V roku 2018 sa frontman JUDAS PRIEST priznal, že nie je podporovateľom Donalda Trumpa. Odôvodnil to tým, že politika amerického prezidenta rozdelila spoločnosť a LGBTQ komunitu.

Rodák z Anglicka si uvedomuje, že veľa fanúšikov JUDAS PRIEST nesúhlasí s jeho postojmi, pretože „je množstvo metalistov, ktorí podporujú Trumpovú politiku.“ Zároveň však jedným dychom dodáva, „je to skvelé a je to v poriadku. Niektorí fanúšikovia majú úplne opačné politické názory ako ja. Ale stále môžeme byť v jednej miestnosti a zažiť spolu niečo dobré a dúfajúc, že môže prebehnúť dobrá diskusia, kým sa budú rešpektovať názory toho druhého,“ uzatvára 69-ročný muzikant.

Halfordova autobiografia Confess prišla na pulty predajní včera, 29. septembra. Britský The Telegraph označil biografiu ako „najúprimnejšie a najprekvapujúcejšie memoáre roka.“
 


Použité zdroje:
https://www.blabbermouth.net/news/judas-priests-rob-halford-on-lgbtq-rights-we-have-a-long-long-way-to-go-before-we-get-complete-equality/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *