Ro Ko Ko malo svoje finále (fotogaléria)

Finálové kolo Ro Ko Ka (Rockový košický kolotoč) sa konalo vo štvrtok 5. mája pri Dolnej bráne. Vystúpili finalisti THE SAGES a MEGALIT. Moderoval Lecho z kapely Kvety v Podpaží , ktorá na záver mala vystúpiť ako hosť, no pre prudký dážď ho musela prerušiť.

 

The Sages hrajúci  alternative progressive rock v zložení Michal Bučko, Kristína Čopová, Marek Vataha  a Milan Turis berie inšpiráciu od Pink Floyd, Led Zeppelin, Steven Wilson, Alice In Chains či Soundgarden. Ľudia idúci dole mestom sa zastavovali , aby si ich vypočuli.

 

Skupina Megalit hrá spolu päť rokov. V súčasnom zložení funguje viac ako dva roky. Členovia Miroslav Klein, René Frei, Richard Grosskopf a Štefan Farkaš predviedli jeden super koncert. Za každú pieseň zožali zaslúžený potlesk.

 

Následne vyšli na pódium minuloroční víťazi skupina SLIP OF THE LIPS. Pomaly sa ale menilo počasie a poslucháči sa stiahli do neďalekého podchodu, no zostali ďalej počúvať. Potom prišlo vyhlásenie víťaza, ktorým sa pre rok 2016 stala skupina Megalit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *