Rival Sons s novou nahrávkou vypúšťajú do sveta divokú beštiu

Hardrockový/bluesrockový kvartet RIVAL SONS z Los Angeles konečne zverejnil novinky o pripravovanom albume. Zasvätení vedia, že kapela aktuálne robí predskokana legendárnym Black Sabbath a cestuje s nimi po svete na ich rozlúčkovom turné. Túto špeciálnu ponuku dostali od samotného Ozzyho Osbournea, ktorý bol po ich vystúpení na odovzdávaní cien anglického magazínu Classic Rock taký nadšený, že im hneď v zákulisí sľúbil spoluprácu. Po dvoch rokoch sa tak dočkáme nástupcu mimoriadne úspešného albumu Great Western Valkyrie. Jeho názov bude Hollow Bones.

Spevák Jay Buchannan sa o novej nahrávke vyjadril: „Každý album, ktorý sme doteraz nahrali, bol akýmsi destilačným procesom k odhaleniu pravej podstaty kapely. S týmto vypúšťame von tú divokú beštiu, ktorá celý ten čas žila v kostiach Rival Sons a túžila sa oslobodiť.“ Producentom novej dosky bude opäť dvojnásobný víťaz Grammy Dave Cobb, ktorý sa na margo skupiny vyjadril, že sú „tou najlepšou rock n‘ rollovou kapelou na svete.“

              

Už piata nahrávka Rival Sons Hollow Bones vyjde 10. júna vo vydavateľstve Earache Records. O pútavý obal albumu sa postaral Martin Wittfooth. Gitarista Scott Holiday považuje jeho umelecké dielo za svoje najobľúbenejšie z doterajších dosiek kapely. O nahrávaní prezradil: „Snažili sme sa vytvoriť niečo dôverne známe, čo má náš zvuk, lebo tým sme a koniec koncov nič iné vytvoriť nedokážeme. No tiež sme sa snažili byť výzvou samým sebe a aj fanúšikom.“  Podľa slov kapely tak na albume môžeme očakávať rovnako najtvrdšie skladby, aké kedy zložili, ale zároveň aj najjemnejšiu pieseň svojej doterajšej tvorby.

 

Krátko po vydaní albumu, 28. júna vo Viedni alebo 30. júna v Prahe na koncerte Black Sabbath, budete mať jedinečnú príležitosť si túto kapelu vypočuť aj naživo, keďže pôjde o ich vôbec prvé koncerty v našich končinách. Ako upútavku si zatiaľ môžete vypočuť čerstvo zverejnenú skladbu Hollow Bones pt.1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *