Ritchie by si rád naposledy zahral s kapelou Deep Purple

Ritchieho Blackmorea asi nikomu netreba predstavovať. Tento fenomenálny gitarista bol pri zrode hneď dvoch legendárnych kapiel. DEEP PURPLE a RAINBOW. Na svedomí má aj nezabudnuteľný riff zo skladby Smoke On The Water, no s kapelou Deep Purple sa nedelil o pódium od roku 1993. V jednom zo svojich najaktuálnejších rozhovorov však svojím vyjadrením nielen prekvapil, ale určite vyvolal u fanúšikov aj vlnu očakávania a nádeje.

 

„Myslím si, že ak by mali záujem a naše kalendáre by sa neprekrývali, mohol by som byť pre nich k dispozícii na jednu šou z nostalgie. Ale nemyslím si, že Deep Purple by o to mali nejaký záujem. Sme priatelia, ja som robil posledných dvadsať rokov svoju muziku a oni robili posledných dvadsať rokov svoju muziku. Pravdepodobne sa nič také nestane. A ani ich manažmentu by sa to nepáčilo ani keby to malo byť čo i len na jednu šou. Ich manažment by to nepovolil, som si istý,“ povedal Ritchie.

 

Ian Paice, bubeník Deep Purple, sa vyjadril tak, ako Blackmore očakával: „Cítime sa v kapele skvele, všetci sme priatelia a všetko, čo potrebujeme, je ísť na pódium a hrať muziku. Nie sú tu žiadne iné veci, o ktoré by sme sa museli starať. Myslím, že v Ritchieho živote to tak nefunguje. Myslím, že je o čosi zložitejší. A v tejto fáze môjho života nepotrebujem žiadne oblačné miesta. Mám rád, keď je čistý a priezračný a keď viem, že všetko bude zábava. Vždy budem mať Ritchieho rád, ale nemôžem sa zaručiť, že každý deň s ním by bol zábavným.“

 

Ritchie sa nezúčastnil ani vlaňajšieho uvádzania kapely Deep Purple do Rock n‘ rollovej siene slávy. Neskôr na sociálnej sieti zverejnil, že mal na to svoje dôvody, ale v každom prípade sa z takéhoto ocenenia teší. Bývalí kolegovia, členovia Deep Purple, ho napriek tomu počas ďakovnej reči niekoľkokrát spomenuli.


Použité zdroje:
blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *