Richie Kotzen sa vráti na Slovensko, tentokrát bez The Winery Dogs

Pred rokom sme v Bratislave mali superskupinu The Winery Dogs vedenú spevákom, gitaristom a skladateľom RICHIEM KOTZENOM. Ten sa opäť vráti na Slovensko, no tentoraz so svojou sólovou kapelou. Opäť bude mestom činu Bratislava, klub MMC a tým „osudným“ dátumom bude 12. september.

 

Štryridsaťsedemročný Kotzen  bol už na začiatku svojej gitarovej kariéry zaraďovaný medzi najlepších nových gitaristov. Ako osemnásťročnému mu vyšla gitarová videoškola. Preslávil sa pôsobením v glamrockovej kapele Poison či neskôr aj ako náhrada Paula Gilberta v skupine Mr. Big. Sólových albumov má vydaných už dve desiatky. V roku 2013 sformoval s Mikeom Portnoyom  a Billym Sheenanom superkapelu The Winery Dogs, s ktorou absolvovali po vydaní druhého albumu Hot Streak úspešné celosvetové turné.

 

Na apríl má Richie naplánované vydanie nového sólo albumu Salting Earth, nasledovníka Cannibals z roku 2015. Odprezentovať sa ho najskôr vyberie po štátoch v Amerike a na konci augusta zamieri do Európy. Lístky na bratislavský koncert sa už predávajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *