Richie Kotzen opäť zablúdi na Slovensko

Síce mu pomaly, ale isto ťahá na päťdesiat, napriek tomu má RICHIE KOTZEN stále svoj šarm. Ten pri jeho osobe tvorí iba príjemný bonus, keďže rozhodne dokáže zaujať aj inak. Nespochybniteľným gitarovým umením, ktoré minulý rok stihol predviesť i v Bratislave. Ale aby východniari neboli o nič ukrátení, lebo pre metal rozhodne východ Slovenska existuje a je tam niečo (nie nič, ako tvrdí niekto nemenovaný), v lete si ho budete môcť vychutnať v Košiciach.

 

Kotzen bol nepochybne hudobný talent už v útlom veku. Ako päťročný hrával na piáno, o dva roky neskôr po inšpirácii kultovými kissákmi prešiel na elektrickú gitaru. A pri tej zostal, aby sa neskôr mohol pripojiť k legendárnym Poison a Mr. Big.

 

V súčasnosti Kotzen šnúrky svojej kariéry poťahuje dvomi smermi. Na konci jednej sa nachádza kapela The Winery Dogs, kde aktuálne už šesť rokov Richie pôsobí nielen na pozícii gitaristu, ale aj vokalistu. Okrem skupiny sa však venuje i sólovej kariére. Práve v rámci nej vystúpi 9. júla v košickom Collosseu, kde podobne ako minulý rok v Bratislave predstaví hlavne aktuálny album Salting Earth, ktorý vydal minulý rok v apríli.


Použité zdroje:
Foto: guitarworld.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *