Revenge Division odkrývajú sivú eminenciu a predstavujú nový videoklip

Mladíci z Považskej Bystrice REVENGE DIVISION nedávno vypustili do sveta v poradí už druhý album s názvom The Grey Eminence. Nahrávka vyniká poriadnou porciou sviežej energie, moderných postupov a chytľavých melódii. Bubeník Tomáš prezrádza, čo sa skrýva za názvom albumu a čo si chalani predstavujú pod pojmom sivá eminencia: „Téma neurčitej osoby, ktorá má moc ťahať za nitky, mi príde ako zaujímavá a zároveň mystická téma na zamyslenie. Existuje postava, ktorá má tú moc ovplyvniť beh dejín? Ako symbol pre tento album sme zvolili chobotnicu, pretože tá podobne ako šedá eminencia rozťahuje svoje chápadlá a v skutočnosti nevieme, kto stojí za oponou. Tento symbol si tiež môžete všimnúť na covere albumu.“

Revenge Division odkrývajú sivú eminenciu a predstavujú nový videoklip
Revenge Division odkrývajú sivú eminenciu a predstavujú nový videoklip

Na albume sa pracovalo vo viacerých etapách. Bicie sa nahrali v GM studio, o vokály sa postaralo Seabeast Production, Jakub Kontra si zobral na starosť gitary a bicie a samotný mix a mastering prebehol pod taktovkou Tonda Smrčku a jeho Seabeast Production. Na vizuálnej stránke sa vyhral Jozef Pobočík, ktorý vytvoril maľby ku každej jednej piesni pomocou akrylových farieb a kartónu. Námety jednotlivých obrazov vystihujú myšlienku a zároveň aj atmosféru piesní. O grafickú postprodukciu sa postarala Iveta Doležalová, ktorá zároveň nahrala aj husle do dvoch skladieb. Celý album môžete nájsť na Youtube kanáli kapely, kde je dostupný na vypočutie úplne zadarmo. 

Krst čerstvej nahrávky prebehne v rodnom meste skupiny v Považskej Bystrici v klube Apollo 25. marca 2017, kde odznie celý album The Grey Eminence. Spolu s Revenge Division na ňom vystúpia aj Landless a Arilade. Na koncerte sa okrem energickej muziky môžete tešiť aj na výstavu malieb od Jozefa Pobočíka, ktoré vznikli k jednotlivým skladbám albumu. Okrem novej nahrávky kapela zverejnila aj pilotný videoklip k skladbe The Tank. Jeho tvorba prebiehala v treskúcich mrazoch rajeckej doliny, pričom podstatná časť sa odohráva aj v opustenom kaštieli.

 

„Točili sme ho v Kuneradskom kaštieli, ktorý je už vyhorený. Celý dej je poňatý v metaforickej rovine. Zobrazuje boj dvoch osôb so skutočnými, ale aj s fiktívnymi problémami. Unesení sa ocitnú nečakane v neznámom priestore, z ktorého sa musia dostať von, ak sa chcú zachrániť, čo symbolizuje životný problém alebo obdobie, z ktorého sa človek musí dostať a prekonať na tejto ceste rôzne prekážky. Môžete si všimnúť obesenca, ktorý svoj boj už vzdal a zároveň je tam aj pripravená slučka ako symbol kapitulácie, no on si vyberá bojovať ďalej. Taktiež si môžete všimnúť vojakov, ktorí sa následne rozplynú. Táto situácia symbolizuje, že množstvo problémov si ľudia vytvárajú sami a v skutočnosti existujú len v ich hlavách. Záver môže na prvý dojem zmiasť, no v skutočnosti sa ukazuje, že záchrancovia sú vlastne únoscovia. Zvyšok už prenechám na vašu fantáziu,“  opisuje klip Tomáš.


Použité zdroje:
Lukáš „Bukáčo“ Polák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *